0

34-ojo Dakaro ralio devintajame etape Čilėje motociklų klasėje antradienį vienintelis Lietuvos atstovas Gintautas Igaris („Yamaha“) užėmė 87-ąją vietą.

Ilgiausiame šio ralio greičio ruože (556 km) greičiausias buvo prancūzas Cyrilas Despres (KTM), tačiau po finišo jam ir dar dvylikai motociklininkų buvo skirta 15 min. bauda. Tad pergalė atiteko ketvirtam finišavusiam portugalui Helderui Rodriguesui („Yamaha“, 5:16.17). S. Depres liko antras, tačiau susigrąžino lyderio poziciją. Jis portugalui pralaimėjo 3 min. 16 sek. Trečiąją vietą užėmė slovakas Stefanas Svitko (KTM, +4.35).

G. Igaris nugalėtojui pralaimėjo 2 val. 25 min. 10 sek.

S. Depres po aštuntojo etapo pirmavusį nugalėtojo titulą ginantį ispaną Marcą Coma (KTM) lenkia 2 min. 28 sek. Trečias bendrojoje įskaitoje yra E. Rodrigesas (+44.19). G. Igaris iš 97-osios vietos pakilo į 89-ąją (+19:13.05).

„Lietuviai Dakare“ vaizdo medžiaga iš Pietų Amerikos (10-as video)

Automobilių klasėje antradienį pergalę iškovojo amerikietis Robby Gordonas („Hummer“) - 4 val. 35 min. 21 sek. Antrąją vietą užėmė lyderis prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“). Jis nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 38 sek. Trečias finišavo ispanas Nani Roma („Mini“; +8.37).

S. Peterhanselis antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantį R. Gordoną lenkia 5 min. 58 sek. Trečiojoje pozicijoje - lenkas Kšištofas Holovčicas (Krzysztof Holowczyc, „Mini“, +16.49).

Devintajame etape dėl techninių problemų iš varžybų buvo priverstas pasitraukti nugalėtojo titulą gynęs Kataro atstovas Naseras al Atija (Nasser al-Attiyah, „Hummer“). Jis po aštuonių etapų buvo šeštas.

Sunkvežimių klasėje devintąjį etapą laimėjo italas Miki Biasionas („Ivco“), o lyderiu išliko olandas Gerardas de Rooy („Iveco“). Lietuviško kraujo turintis Kazachstano atstovas Artūras Ardavičius („Kamaz“) pakilo į trečiąją vietą (+1:06.40).

Keturračių motociklų klasėje antradienį pirmas buvo lyderis argentinietis Alejandro Patronelli („Yamaha“). Ralis, kurį sudaro 14 etapų, baigsis sausio 15 dieną Limoje (Peru).