Šeštadienio rytą Lietuvos laiku Melburne (Australija) įvyko prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos „Australian Open“ moterų teniso turnyro finalas.

Jame 23-ejų metų japonė Naomi Osaka (WTA-3) vos per 1 val. 19 min. 6:4, 6:3 nugalėjo 24-erių metų amerikietę Jennifer Brady (WTA-24) ir antrą kartą karjeroje triumfavo šiame turnyre bei iškovojo ketvirtą „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų titulą.

Jau pirmadienį WTA geriausių tenisininkių reitinge N.Osaka pakils į antrą vietą ir nusileis tik Ash Barty. N.Osaka užtikrintai pradėjo finalą ir ne tik lengvai laimėjo savuosius padavimus, tačiau jau ketvirtame geime „breakino“ varžovę.

Nors J.Brady sugebėjo atsakyti tuo pačiu ir šiek tiek pagerino savo žaidimą pirmojo seto eigoje, tačiau lemiamame dešimtame geime J.Brady klydo ir galiausiai po į tinklą mušto kamuoliuko pralaimėjo pirmąjį setą.

Antrame sete N.Osakos pranašumas nekėlė nė menkiausių abejonių: ji laimėjo pirmuosius keturis geimus ir galiausiai užbaigė setą nesunkiai laimėdama savuosius padavimus.

Šiame mače N.Osaka atliko 6 neatremiamus padavimus (J.Brady – 2) bei padarė 2 dvigubas klaidas (J.Brady – 4).

„Tikiuosi, kad jaunos merginos namuose stebi tai ir yra įkvėptos tuo, ką daro N.Osaka“, – po finalo sakė J.Brady.

J.Brady ir N.Osaka prieš tai buvo žaidusios tris kartus. Prieš daugiau nei šešerius metus pergalę šventė J.Brady, tačiau 2018 ir 2020 m. jau laimėjo N.Osaka, o paskutinis susitikimas įvyko „US Open“ pusfinalyje.

J.Brady tai buvo pirmasis karjeros „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro finalas, tuo tarpu N.Osakai – ketvirtasis ir nei vieno iš jų ji nėra pralaimėjusi. „Australian Open“ turnyre N.Osaka yra triumfavusi 2019 m.