Sienoje ir Le Mane Eurolygos rungtynes šį vakarą žaidė atitinkamai Kauno "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas".

Pradžia

Po 2 kėlinių kauniečiai pralaimi "Montepaschi" komandai 29:43, o vilniečių ir "Le Mans" mače lygybė - 39:39.

"Žalgiris" rungtynes pradėjo gerai, sugebėjo neleisti italams rinkti taškų, tačiau pirmo kėlinio viduryje žaidimas sutriko, kai ant atsarginių žaidėjų suolelio buvo pasodintas Eurelijus Žukauskas. Italai įsibėgėjo tiek, kad prieš didžiąją pertrauką galėjo turėti net 19 taškų persvarą. Tačiau Vlado Ilievski skubotas tritaškis nepasiekė tikslo, o paskutinę kėlinio sekundę DeJuanas Collinsas sušvelnino skirtumą.

Kauniečiai pakenčiamai ginasi, tačiau puldami yra visiškai pasimetę: gausybė klaidų, neparengti ir netikslūs metimai. Sienos ekipoje viskas yra taip, kaip įprasta. Tik Rimantas Kaukėnas ir Kšištofas Lavrinovičius nėra rezultatyviausi žaidėjai, iš jų estafetę sėkmingai perėmė kiti.

Prieš savaitę per mačą namie su Sopoto "Prokom Trefl" kauniečiai pademonstravo, kad gali atsitiesti, tikėkimės, kad pavyks kažkas panašaus ir šį kartą.

Prancūzijoje vilniečiai galėjo dabar pirmauti solidžiu skirtumu. "Lietuvos rytas" po pirmo kėlinio pirmavo prieš "Le Mans" 23:16 ir žaidė gana užtikrintai, tačiau per antrą kėlinį prancūzai atsitiesė ir išlygino rezultatą. Čia visa kova dar prieš akis.

3 kėlinys

"Žalgiris" per didžiąją pertrauką ir vėl suderino žaidimą. Trečio kėlinio pradžioje kauniečiai apipylė italus tritaškiais, keli iš jų buvo taiklūs, ir to užteko spurtui pradėti. Įsibėgėję "Žalgirio" krepšininkai sumažino atsilikimą vos iki 4 taškų (55:51), bet kėlinio pabaigoje vėl pasipylė klaidos ir "Montepaschi" susigrąžino 11 taškų pranašumą - 66:55. Per 3 kėlinį Eurolygoje debiutavo jaunasis Donatas Motiejūnas. Žaidė aktyviai, gal net užvedė komandos draugus kovai ir pelnė pirmuosius taškus elitiniame turnyre.

Prancūzijoje abiejų komandų galimybės nugalėti lieka vienodos. "Le Mans" aktyviau pradėjo kėlinį, pradžiugino savo aistruolius keliais įspūdingais dėjimais iš viršaus, bet kėlinio pabaigoje komandas vėl skiria tik 2 taškai - 60:58.

4 kėlinys

4 kėlinį "Montepaschi" pradeda spurtu 8:0. Sienos ekipa pirmauja jau 74:55. Viskas aišku.

Prancūzijoje vyksta kova taškas į tašką. Likus žaisti 3 min. - 72:72. Likus žaisti 1 min. - 77:77.

"Žalgirio" kančios baigėsi. "Montepaschi" laimėjo 89:64.

"Lietuvos ryto" stovykloje visai kitokios nuotaikos. Per paskutinę minutę prancūzų žaidėjas, atsitrenkęs į užtvarą Mindaugui Lukauskiui pastačiusį Marijoną Petravičių ir įspūdingai nugriuvęs, baudžiamas technine pražanga už vaidybą. Hollisas Price'as sumeta dvi baudas ir vilniečiai gauna kamuolį dar vienai atakai. Per ją kamuolys pristatomas po krepšiu laisvam likusiam M. Petravičiui ir šis savo šanso nepraleidžia. Prancūzai per atsakomąją ataką suklysta, specialiai stabdo žaidimą prasižengdami ir už tai pagal naująsias taisykles gauna nesportinę pražangą. Abi vilniečių baudos taiklios ir švenčiama pergalė rezultatu 83:77.

Sveikinimai "Lietuvos ryto" gerbėjams ir užuojauta "Žalgirio" aistruoliams.