Kauno „Žalgiriui“ šis, dar tik prasidedantis Eurolygos sezonas, nėra labai sėkmingas. Penktose rungtynėse namuose penktadienį žalgiriečiai neatsilaikė prieš talentais perpildytą Stambulo „Darussafaka“ klubą ir patyrė ketvirtąją nesėkmę 80:83 (25:15, 10:11, 21:35, 24:22).

Itin sėkmingai dvikovą pradėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai susikrovė dviženklį pranašumą. Visą pirmąją rungtynių dalį savo sąlygas diktavę žalgiriečiai netikėtai prastai sužaidė trečiąjį kėlinį. Kelis tritaškius pataikę svečiai pajuto žaidimo ritmą ir perlaužė rungtynių eigą sau naudinga linkme. Ketvirtame kėlinyje Lietuvos čempionai dar mėgino kabintis į atlapus, tačiau Davido Blatto kariaunai pavyko išsaugoti pranašumą ir laimėti.

Žalgiris“: Leo Westermannas (6 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai) ir Paulius Jankūnas (11 atkovotų kamuolių) po 21, B. Motumas – 10, E. Ulanovas – 7, L. Lekavičius ir A. Milaknis po 6, A. Lima – 4, A. Kavaliauskas – 3, R. Seibutis – 2, K. Pangosas ir R. Javtokas – 0.

Darussafaka“: S. Wilbekinas ir A. Moermanas – po 16, B. Wanamakeris – 14, B. Batukas – 9, J. Andersonas ir M. Slaughteris – po 8, D. Bertanisir W. Clyburnas – po 6.

Kitas rungtynes kauniečiai žais lapkričio 10 dieną svečiuose su „Barcelona“ krepšininkais.

Rungtynės

Pirmas kėlinys

Kauniečiai susitikimą pradėjo gan užtikrintai, o, sužaidus pusę kėlinio, rezultatas buvo lygus 9:9. Net 7-is iš pirmų devynių taškų aikštės šeimininkams pelnė Leo Westermannas.

Nors „Žalgiris“ truktelėjo į priekį 6:0, varžovai atsakė dviem taškais su pražanga ir įsibėgėti kauniečiams neleido (15:9).

Kėlinio pabaiga buvo tiesiog puiki: gražios, rezultatyvios atakos, Edaro Ulanovo tritaškis su sirena ir po pirmųjų 10-ties minučių 25:15 priekyje buvo Lietuvos čempionai.

Antras kėlinys

Antrojo ketvirčio pradžia buvo itin nerezultatyvi: abi komandos per pirmas keturias minutes pelnė po du taškus (27:17).

Deja, tačiau taškų badą pirmieji nutraukė „Darussaaka“ krepšininkai, kurie priartėjo iki penkių taškų (27:22), nepatenkintas Šarūnas Jasikevičius prašė minutės pertraukėlės.

Po jos žaidimas vėl sulėtėjo, komandos klimpo viena kitos gynyboje. Tiesa, klimpo labiau Stambulo ekipa, o žalgiriečiai vėl atstatė dviženklę persvarą (33:22).

Prieš ilgąją pertrauką švieslentėje degė aikštės šeimininkams palankus rezultatas 35:26.

Trečias kėlinys

„Darussafaka“ antrąją rungtynių pusę pradėjo sėkmingiau ir, po penkių minučių, komandas teskyrė trys taškai (39:36).

Tačiau tada tolimą bombą įšovė Lukas Lekavičius ir kiek pagyvino ne tik žaidimą, bet ir nuotaiką arenoje, o Leo Westermanno tritaškis su pražangą supykdė varžovą Bradą Wanamakerį, kuris puolė ginčytis su prancūzu, abu žaidėjai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Taiklus tolimas metimas, sužaidus septynias minutes, išvedė Turkijos klubą į priekį 49:50, tačiau čia pat tiksliu šūviu atsakė A. Milaknis.

Varžovai įsišaudė, laimėjo kėlinį 35:21 ir prieš lemiamą ketvirtį jau buvo priekyje 56:61.

Ketvirtas kėlinys

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos žaidė apylygiai ir skirtumas ženkliai nesikeitė. Likus žaisti šešias minutes, Stambulo klubas buvo priekyje 64:67.

Nors įspūdingai žaidė Paulius Jankūnas, tačiau apsiginti nuo varžovų atakų sekėsi sunkiai. Jie, likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, pirmavo 72:79.

Nors pastangų buvo daug, tačiau jų nepakako: varžovai organizavo ilgas atakas, o žalgiriečiams niekaip nesisekė užpulti, jie pralaimėjo 80:83.

Piršlybos

Vienas kaunietis nusprendė lemtingo klausimo savo mylimosios paklausti dar pirmojo kėlinio metu! Ji pasakė „Taip“!

Lietuvos himnas

Tradiciškai, kaip ir prieš kiekvienas Eurolygos rungtynes, be jokios muzikos, Kauno „Žalgirio“ sirgaliai sugiedojo Lietuvos himną. Žiūrėkite vaizdo įrašą.

Prieš kiekvienas kauniečių rungtynes stipriausioje senojo žemyno lygoje „Facebook“ paskyroje „TV3 sportas“ matysite tiesioginę transliaciją. Sekite mus!

Prieš rungtynes

Turkų krepšininkai į Lietuvą atskrido užsiklijavę favoritų etiketę, mat kauniečius lenkia beveik pagal visas statistines kategorijas, išskyrus atkovotus kamuolius („Žalgiris“ nusiima vid. po 39,3, varžovai – 27,5) ir rezultatyvius perdavimus (16,8 prieš 15,8).

Į Kauną sugrįš buvęs Lietuvos čempionų legionierius Jamesas Andresonas, kuris kol kas Stambulo klube per keturias rungtynes jis rinko po 11,8 taško ir 10 naudingumo balų per kiek daugiau nei 21 minutę.

„Liko tik šilti prisiminimai apie Jamesą Andersoną. Tai buvo neeilinis žaidėjas, neeilinė asmenybė. Manau, vienas geriausių visų laikų „Žalgirio“ legionierių. J.Andersonas tikrai mums yra daug padėjęs aikštėje, užtenka prisiminti jo metimą, padėjusį mums patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą, rungtynėse su Sasario „Dinamo“ ekipa.

Rūbinėje J. Andersonas taip pat nebuvo nei pasipūtęs, nei arogantiškas. Buvo toks kaip mes ir tikrai nesijautė, kad jis yra iš kitos valstybės“, – apie buvusį komandos draugą „Žalgirio TV“ prieš rungtynes pasakojo Paulius Jankūnas.

Pats legionierius, kalbėdamas su „Žalgirio TV“, teigė nekantriai laukiantis sugrįžimo į buvusius namus: „Žinoma, „Žalgiryje“ išlieta daug prakaito, ašarų. Čia rungtyniavau su didžiule aistra. Tai be jokios abejonės buvo gera pradžia mano karjerai Europoje. Iš sezono su „Žalgiriu“ išskirčiau mūsų neeiliniu būdu pasiektą patekimą į Eurolygos „Top 16“ etapą.“

Kitas dėmesio vertas varžovas – po 15 taškų verčiantis Bradas Wanamakeris, kuris dar ir po beveik 6 rezultatyvius perdavimus per rungtynes atlieka.

Kauniečių gretose per keturias rungtynes solidžiausiai atrodė Leo Westermannas, nevengęs imtis iniciatyvos kiekvienose rungtynėse. Prancūzas per vidutiniškai 24 minutes renka po 12 taškų, 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir 12 naudingumo balų.

Statistinis „Žalgirio“ lyderis – Brockas Moumas, kuris aikštėje praleidžia po 22 minutes ir per jas sumeta po 13,5 taško, nusiima po 4,5 kamuolio ir renka po 12,8 naudingumo balo.

Jau eilę metų stabilumu ir naudingumu žiba Paulius Jankūnas. Kapitono sąskaitoje – vidutiniškai 7,8 taško, 6,5 nusiimto kamuolio ir 12,3 naudingumo balo.

Stambulo „Darussafaka“ treneris Davidas Blattas „Žalgirio TV“ prieš rungtynes sakė: „Žalgiriečiai atkovoja daugiau kamuolių nei bet kuri kita Eurolygos komanda. Jie pirmauja Eurolygoje pagal šį statistinį rodiklį. Tai mus vers sustiprinti savo kovą dėl atšokusių kamuolių, nes akivaizdu, jog kol kas nežibame tai darydami.

Tai bus svarbus rungtynių aspektas. Kovą dėl atšokusių kamuolių sudaro fizinis pajėgumas, koncentracija bei pastangos. Visose šiose trijose srityse turime atrodyti geriau.“

Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius prieš penktąsias Eurolygos rungtynes kalbėjo: „Vis tiek kažkiek jų pranašumas yra meistriškumas. Mūsų – ūgis, o galbūt pasakysiu keistai, bet kai kuriose situacijose ir kilogramai. Visada sakau, kad prieš talentingus varžovus yra vienas kelias – žaisti fizišką krepšinį, sakykime, apdaužyti, kitų šansų neturime.

Arena ir sirgaliai mums padės, bet nelaimės už mus. Reikia koncentruotis į mažas detales. Trys gynėjai daro savo. Ir Wilbekinas, ir Andersonas, ir Wanamakeris kuria žaidimą. Ne tiek kuria, kiek užbaiginėja. Jie yra stiprūs, prieš ką galime pastatyti tik agresyvią komandinę gynybą. Tą stengsimės daryti.“

Paklaustas, kodėl specialiai snaiperius tarpsezoniu įsigijęs „Žalgiris“ su 27,3 proc. tritaškių taiklumu Eurolygoje žengia paskutinis, treneris trūktelėjo pečiais: „Tam paaiškinti yra vienas geras dalykas. Išskyrus rungtynes prieš „Fenerbahce“, mes kol kas susikuriame metimus, o tai yra pozityviausias dalykas. Meta tie, kurie turi mesti. Kada jie pataikys, nežinau.

Svarbiausia – susikurti. Su „Maccabi“ buvo susikurta labai daug, vyrai kovoja, eina ant lentos, kas ir matosi statistikoje. Žaidėjai negalvoja, ar įmesime, o ima kiekvieną kamuolį. Jei pataikai, krepšinis yra kitoks“, – sakė Š. Jasikevičius.