• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįgalieji priešinasi planams apmokestinti jų keliones lėktuvais

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (LŽNS) peikia ketinimus šalies oro uostuose įvesti papildomą mokestį už neįgaliųjų vežimą. Esą už neįgalius žmones mokės kiti keleiviai ir taip bus supriešinta visuomenė.

REKLAMA
REKLAMA

Neįgaliųjų teigimu, turi būti garantuojama, kad 98 litų mokestį šimtu procentų prisiims aviakompanijos arba patys oro uostai. Tuo tarpu oro uostai dabar teigia, esą mokesčio įvesti neketinama, o avialinijos, įsitikinusios, kad mokestis vis dėlto bus, pabrėžia, kad jis turėtų negulti ant vežėjų pečių.

REKLAMA



("News Bridgepix" nuotr.)

Sudaro sąlygas nelygybei

„Mūsų netenkina paaiškinimai, kad neįgalieji neturės papildomai mokėti, o papildomos išlaidos esą bus įskaičiuotos į aviakompanijų sąnaudas.

Paprastai jos visus mokesčius greitai įtraukia į bilieto kainą. Todėl už neįgaliųjų bilietus teks vėliau mokėti kitiems keleiviams. Tai ne tik nemažina socialinės atskirties, bet ir supriešina neįgaliuosius su likusia visuomenės dalimi“, - teigiama vakar išplatintame LŽNS kreipimesi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, Seimo Socialinių reikalų komitetą ir Susisiekimo ministeriją.

REKLAMA
REKLAMA

Neįgalieji baiminasi, kad jeigu naujas mokestis bus įvestas, jis paskatins diskriminaciją. „Gali būti, kad avialinijos nurašys mokestį į savo nuostolius, bet tas mokestis gali būti perkeltas į bilieto kainą kitiems keleiviams“, - „Respublikai“ sakė LŽNS prezidentė Rasa Kavaliauskaitė.

Pasak jos, mokestis už neįgaliųjų skraidinimą yra savaime absurdiškas. „Vieną dieną neįgalieji neįtinka, kitą dieną gali per stambūs žmonės neįtikti. Aš tai traktuoju kaip diskriminaciją, ir viskas. Gali atsitikti ir taip, kad neįgalieji keliaus mažiau, nes oro uostuose jų nenorės priimti“, - pabrėžė R.Kavaliauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neįgaliųjų atstovai sieks garantijų, kad mokestis neguls ant kitų keleivių pečių. Jei tokios garantijos nebus duotos, bus reikalaujama mokesčio išvis neįvesti. „Aišku, tai nėra dideli pinigai. Ne tiek daug mūsų ir keliauja – daugiausia dešimt žmonių per mėnesį. Bet į tokius dalykus turime reaguoti. Ir nemanyčiau, kad oro uostams tai (mokesčio neįvedimas – aut. past.) būtų didelis nuostolis“, - reziumavo pašnekovė.

M.Ivanauskas: mokesčio nebus

Praėjusią savaitę tarptautinio Vilniaus oro uosto (TVOU) atstovai žiniasklaidai patvirtino, kad avialinijoms išsiųsti pranešimai apie mokestį už neįgaliųjų vežimą, įsigaliosiantį nuo spalio. Tačiau dabar oro uostas kalba kitaip.

REKLAMA

„Europoje oro uostuose tokį mokestį įvesti leidžia reglamentas. Mes kol kas tokio mokesčio neįvedėme ir net neketiname įvesti. Mes tik su aviakompanijomis diskutuojame“, - „Respublikai“ sakė TVOU generalinis direktorius Mindaugas Ivanauskas. Tačiau konkrečiai pasakyti, ar planų papildomai apmokestinti neįgaliųjų skraidinimą ketinama atsisakyti, pašnekovas nepanoro.

„Oro uostas jokio mokesčio neįgaliesiems neįvedė. Mes tiktai tarėmės su vežėjais. Mes nei neįgaliesiems, nei keleiviams jokio mokesčio neketiname įvesti. Nereikia to reikalo eskaluoti“, - sakė oro uosto vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų