REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanijoje stiprėja polemika dėl Bolivijos vyriausybės sprendimo nacionalizuoti ispanų kompaniją SABSA, kuri aptarnavo tris oro uostus, esančius didžiausiuose šalies miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

"Ispanijos vyriausybė nekelia klausimo dėl kitos šalies valdžios teisės nacionalizuoti jos teritorijoje esančią kompaniją, bet tai būtina daryti pagal nustatytas normas ir išmokant deramą kompensaciją", - antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras Chosė Manuelis Garsija-Margaljas (Jose Manuel Garcia-Margallo).

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad "tai, kas įvyko Bolivijoje, mes vertiname kaip nedraugišką veiksmą mūsų šalies atžvilgiu, ir tai verčia mus dar kartą įvertinti Ispanijos ir Bolivijos santykius".

Ministras taip pat pažymėjo, kad "Bolivijos vyriausybė nacionalizuoja užsienio kompanijas kaskart, kai susiduria su vidaus politikos sunkumais", ir priminė, kad praėjusiais metais Bolivijos valdžia nacionalizavo ispanų kompanijas "Transportadora de Electricidad SA" (TDE) ir "Iberdrola" ir iki šiol neišmokėjo joms jokių kompensacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį ispanų žiniasklaida pranešė, kad Bolivijos prezidentas Evas Moralesas (Evo Morales) išsakė apgailestavimą dėl "tokios aštrios" Ispanijos reakcijos į SABSA kompanijos, "grobusios mūsų šalį", nacionalizavimą. "Jeigu Ispanijos vyriausybė nepanorės palaikyti su Bolivija normalių santykių, aš juos palaikysiu su Ispanijos visuomene", - sakė E. Moralesas.

Bolivija pirmadienį paskelbė apie tai, kad valstybei pereina kontrolinis kompanijos SABSA akcijų paketas. Toks sprendimas paaiškintas tuo, kad kompanijos vadovybė atsisakė padidinti investicijas į El Paso, Kočabambos ir Santa Kruso oro uostų aptarnavimą per artimiausius devynerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po istorinės E. Moraleso pergalės 2005 m. rinkimuose Bolivija žengė strateginių sektorių įmonių nacionalizavimo keliu. Užsienio naftos-dujų kompanijos turėjo sudaryti naujas sutartis su Bolivijos vyriausybe sau nenaudingomis sąlygomis arba palikti šalį.

Valstybei taip pat perėjo keletas užsienio metalurgijos kompanijų ir elektros energetikos įmonių. Bolivijos valdžia tikisi padidinti valstybės dalį ekonomikoje iki 35 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų