0

Vakarykštės „Serie A“ lygos rungtynės tarp „Milan“ ir „Roma“ klubų, kurios baigėsi be įvarčių 0-0, buvo trumpam sustabdytos dėl rasistinių įžeidinėjimų.

Iškart po pertraukos, „Roma“ komandos fanai pradėjo skanduoti rasistinius šūkius skirtus „Milan“ žaidėjams ir ypač Mario Balotelli. Taigi mačo teisėjas Gianluca Rocchi nusprendė sustabdyti rungtynes. Teisėjui pritarė ir „Roma“ kapitonas Francesco Totti bei „Milan“ narys Massimo Ambrosini.

Kai rungtynės buvo sustabdytos, stadiono pranešėjas liepė nutraukti šias skanduotes. „Roma“ fanai to paklausė ir rungtynės buvo pratęstos.

Priminsime, kad Italijos Futbolo Federacija po skandalingo rasistinio proveržio, kuomet „Milan“ narys Kevinas-Prince‘as Boatengas paliko aikštę, kai jį įžeidinėjo „Pro Patria“ klubo sirgaliai, teisėjams suteikė daugiau galios.

Dabar mačo arbitrai gali sustabdyti rungtynes jei sirgaliai rasistiškai įžeidinėja žaidėjus. Jei po stadiono pranešimų fanai nenurimsta, teisėjas gali visiškai nutraukti rungtynes.

Rasizmo proveržis:

„Milan“ treneris Massimiliano Allegri po rungtynių apie šį rasistinį poelgį atsiliepė: „Mano mintys apie tai, kad rungtynės buvo sustabdytos dėl rasistinių šūkių? Italijoje mūsų mentalitetas ir kultūra yra žemesnio lygio nei kitur, kadangi į stadioną turi būti atvykstama stebėti gerų futbolo rungtynių“.

Paminėsime, kad minėtose rungtynėse tarp „Milan“ ir „Roma“, abi ekipos mačą užbaigė ne pilnos sudėties. 41 minutę raudoną kortelę, už trukdymą teisėjui atlikti savo darbą, gavo saugas Sulley Muntari, o mačo pabaigoje Francesco Totti už smūgį alkūne Philippe‘ui Mexesui taip pat buvo išvarytas iš aikštės.