45
G. Radzevičius (nuotr. Skirmantas Lisauskas / BNS)

Vilniaus „Rytas“ (4/2) antradienio vakarą metimu su sirena iškovojo pergalę FIBA Čempionų lygoje, kai 79:77 (22:17, 18:18, 22:24, 17:18) įveikė grupės lyderius Dižono JDA (5/1) ir grupėje užėmė antrąją vietą.

45

Antroji vieta vilniečiams garantavo namų aikštės pranašumą įkrintamosiose varžybose. Šiame turnyro etape serijoje jie žais prieš Atėnų „Peristeri“.

„Rytas“ geriau pradėjo šio vakaro rungtynes, o prancūzai atrodė kiek sutrikę ir strigo puolime (3:11). Nors paskui jiems pavyko prabusti, bet vilniečiai visada išliko bent truputį priekyje 22:17.

Vaizdas per daug nepasikeitė ir antrajame kėlinyje. Jame vis labiau įsižaidė Dižono klubo gynėjai, bet atsakymų surasdavo ir šeimininkai.

„Rytas“ visada išlikdavo priekyje, bet jų persvara buvo nedidelė (40:35).

Po didžiosios pertraukos karuselė rungtynėse nesustojo. Vilniečiai surengė atkarpą 7:0, bet ir varžovai tada atsakė taikliais metimais bei vėl priartėdavo prie šeimininkų (59:62).

Bet lemiamu metu ketvirtajame kėlinyje aikštėje užvirė atkakli kova. Nors prancūzams šis susitikimas nieko nebereiškė, bet svarbiu metu jie pataikė kelis dvitaškius be atsako ir pirmavo 71:70.

Paskutinę minutę aikštėje komandos vis keitėsi pirmaujančios vaidmenimis. Lemiamu metu Margiris Normantas pataikė baudas ir išvedė vilniečius į priekį (77:76), bet baudos metimu atsakė ir prancūzai bei išlygino rezultatą (77:77).

Tačau vilniečiai turėjo laiko atsakymui, o lemiamą metimą jau su sirena pataisydamas komandos draugo bandymą pataikė Gytis Radzevičius.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 18 (10 atk. kam.), Margiris Normantas (6 rez. perd.) ir Martynas Echodas (5 atk. kam.) po 17, Arnas Velička 11, Justinas Gorhamas 6 (7 atk. kam.).

JDA: Cameronas Huntas 19, Robinas Ducote 17, Giovanas Oniangue'as 12, Vitalis Chikoko 10, Davidas Holstonas 7 (4 rez. perd.), Ahmadas Caveras 6.