Fantastiškai pastaruoju metu plaukianti lietuvė Rūta Meilutytė dar vakar Toronte vykusiame antrame šio sezono FINA pasaulio plaukimo taurės etape trumpame (25 m ilgio) baseine 5-ą kartą karjeroje 50 m plaukimo krūtine rungties distanciją įveikė greičiau nei per 29 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Pirmajame šio sezono pasaulio taurės etape R.Meilutytė šią rungtį laimėjo pasiekdama Europos rekordą (28.60) ir antrą rezultatą šios rungties istorijoje. Vienintelį kartą greičiau šią rungtį yra įveikusi pasaulio rekordininkė jamaikietė Alia Atkinson (28.56).

Po iškovoto aukso medalio „Swimswam“ kalbinta R.Meilutytė buvo paklausta dėl šiais metais gruodį Melburne (Australija) vyksiančio pasaulio čempionato trumpajame baseine, tačiau Lietuvos plaukikė teigė, kad šiuo metu jame dalyvauti neketina, bet šis klausimas vis dar yra atviras.

Nors prieš išvykdama į pasaulio taurės etapus lietuvė buvo teigusi, kad dalyvavimas pasaulio čempionate jos planuose yra.

„Dabar sakyčiau, kad ne, bet dar nežinau. Aš vis dar apie tai galvoju, mes pamatysime“, – sakė R.Meilutytė.

Kalbėdama apie auksinį pasirodymą FINA pasaulio plaukimo taurės etape, R.Meilutytė pabrėžė, kad bando nesusitelkti į distancijos įveikimo laiką, o visą dėmesį skiria prisitaikymui prie atskiros dienos aplinkybių.

„Man tiesiog patinka lenktyniauti ir pasirodyti kuo geriau, kaip tik galiu. Kiekviena diena yra skirtinga, todėl svarbiausia pats prisitaikymo procesas prie tos dienos aplinkybių. Aš tiesiog noriu padaryti geriausią, ką galiu ir nesusitelkti į laiką, bet visada malonu plaukti greitai“, – po finalinio plaukimo sakė R.Meilutytė.

Pasaulio čempionatas Melburne vyks gruodžio 13-18 dienomis. Lietuvos plaukimo rinktinės sudėtyje čempionatui yra įtraukti minėta R. Meilutytė, taip pat Danas Rapšys, Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas.