Medalių spindesį temdo finansinė našta

Vilniuje surengtas 36-asis pasaulio rankų lenkimo čempionatas šeimininkams buvo sėkmingiausias per visą dalyvavimo čempionatuose istoriją. Rugsėjo 17-20 dienomis Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo surengtas 36-asis pasaulio rankų lenkimo čempionatas.

Lietuvos sportininkai visose amžiaus ir svorio grupėse iškovojo septynis aukso, vieną sidabro bei tris bronzos medalius. Komandinėje įskaitoje lietuviai užėmė aštuntą vietą (pirmi rusai – 26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai; antri ukrainiečiai – 11, 10, 15; treti kazachai – 12, 12, 8). Tai geriausias Lietuvos rankų lenkikų pasirodymas pasaulio čempionatų istorijoje.

Planetos pirmenybėse Vilniuje dalyvavo beveik tūkstantis sportininkų iš 46 valstybių, kurie įvairiose svorio kategorijose dešinės, kairės rankų lenkimais išsidalijo 131 medalių komplektą.

Lietuvai įvairiose svorio kategorijose atstovavo 48 sportininkai.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidentas Vydas Mikelionis lietuvių pasirodymą įvertino kaip fantastišką: „Mums čempionatas susiklostė labai gerai, namie iškovojome daug medalių ir darkart parodėme, jog mūsų šalis šioje sporto šakoje yra tarp dešimties geriausių valstybių pasaulyje. Norėjome pasirodyti kuo geriau. Į kitose šalyse vykstančius čempionatus negalime nuvežti tokios gausios komandos. Jeigu būtų buvęs finansavimas, čempionate būtų dalyvavę 120 mūsų sportininkų – norėjome pakovoti dėl trečios vietos. Tačiau ne visi galėjo susimokėti starto mokestį, sumokėti už viešbutį, maitinimą ir t.t.“

Du aukso medalius Lietuvai iškovojo komandos lyderė Eglė Vaitkutė (svorio kategorija per 80 kg). Kairiės rankos lenkimų finale ji įveikė Kazachstano atstovę Antoniną Lisyskają, antrajame finale (dešine ranka) lietuvė nugalėjo rusę Aliną Samotovą.

Du aukso medalius taip pat iškovojo Santana Venckevičiūtė (svorio kategorija 70 kg ), po vieną veteranai (40 ir daugiau metų) Aleksandras Pancerovas bei Kęstutis Tarnauskas ir Vygintas Bubnys.

Vertindamas atskirų sportininkų pasirodymą, V.Mikelionis sakė, kad iš lyderės E.Vaitkutės medalių tikėjosi visi, o štai pirmąkart su suaugusiais pasaulio čempionate dalyvavusi jauna sportininkė S.Venckutė, iškovodama du aukso medalius, maloniai nustebino. „Kęstutis Tamauskas jau keletą metų čempionatuose nedalyvavo, bet atvyko, labai puikiai startavo ir padėjo komandai. Esu labai dėkingas sportininkams, kad tokiomis sąlygomis tokie puikūs rezultatai“, - kalbėjo federacijos prezidentas.

Tačiau džiaugsmą puikiais rezultatais temdo tai, kad čempionatas buvo organizuojamas skolon. Sportininkams išsidalijus medalius, organizatoriams liko 150 tūkst. litų „uodega“. Norėdami jos atsikratyti organizatoriai žvalgosi į Vyriausybę ir Kūno kultūros ir sporto departamentą.