0

Dirkas Nowitzkis ir Dalaso „Mavericks“ pasiekė išsvajotąjį tikslą. Šeštosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finalo serijos rungtynėse Ricko Carlisle'o auklėtiniai 105:95 (32:27, 21:24, 28:21, 24:23) nukovė Majamio „Heat“ su Žydrūnu Ilgausku ir triumfavo rezultatu 4:2.

„Mavericks“ tai buvo pirmasis čempionų žiedas klubo istorijoje. Beje, Dalaso krepšininkai perrašė istoriją ir nuo 1985-ųjų tapo pirmąja komanda, kuri rezultatui esant 1:1 ir pralaimėjusi trečiąjį serijos susitikimą, sugebėjo laimėti finalą.

Naudingiausiu NBA finalo serijos žaidėju tapo vokietis D. Nowitzkis. Ž. Ilgauskas, kaip ir visoje finalo serijoje, aikštėje nepasirodė.

Rungtynių pradžioje šeimininkai iškart pabandė perimti iniciatyvą – iš toli pataikė LeBronas Jamesas, kuris čia pat pridėjo ir du taškus – 5:2. „Mavericks“ gretose aktyvūs buvo Shawnas Marionas ir J. J. Barea, neleidę varžovams pabėgti – 10:8 po pastarojo metimo.

“Heat“ įjungė aukštesnę pavarą abejose aikštelės pusėse ir didžioji trijulė ėmė bombarduoti svečių krepšį – 20:11 įpusėjus pirmajam kėlinukui. Pirmuosius taškus pelnė Dirkas Nowitzkis, J. J. Barea gražiai prasiveržė po krepšiu ir šeimininkų pranašumas aptirpo. Netrukus apie save priminė ir Jasonas Terry, iš eilės pelnęs penkis taškus ir privertęs „Heat“ imti minutės pertraukėlę – 20:22. Ant suolo atsisėdo D. Nowitzkis, tačiau „Mavericks“ nemažino apsukų – Brianas Cardinalas pataikė iš toli, o Udoniso Haslemo dėjimą iš viršaus taikliais metimais atsakė Sh. Marionas ir J. Terry. Visiškai išsiderinę šeimininkai beviltiškai prarado kamuolį ir DeShawnas Stevensonas šaltakraujiškai nubaudė varžovus iš toli. „Heat“ pavyko pelnyti taškus paskutinėmis ketvirčio akimirkomis – iš toli pataikė Eddie House'as – 27:32.

Antrasis kėlinukas tęsėsi tragiškai Majamio ekipai – du ir eilės tritaškius pataikė D. Stevensonas ir skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 40:28. „Heat“ atsakymas po minutės pertraukėlės buvo tiesiog neįtikėtinas – L. Jamesą pakeitė D. Wade'as ir kamuolys tarsi magnetu ėmė kristi į „Mavericks“ krepšį. E. House'as, M. Chalmersas ir D. Wade'as sušvelnino skirtumą iki penkių (35:40), o netrukus Chrisas Boshas, U. Haslemas ir vėl E. House'as užbaigė įspūdingą 14:0 atkarpą – 42:40 “Heat“ naudai.

Skęstantį „Mavericks“ laivą ėmė gelbėti J. Terry, surinkęs savo komandai aštuonis taškus iš eilės ir vėl išvedęs svečius į priekį – 51:49. Čia pat L. Jamesas prametė abu baudos metimus, o po kelių netaiklių abiejų komandų atakų J. Terry pridėjo dar du taškus. Kėlinuką užbaigė M. Chalmerso baudos metimais ir dar vienas netaiklus D. Nowitzkio bandymas – vokietis pirmoje rungtynių pusėje iš dvylikos metimų pataikė vos vieną - 53:51.

Trečiąjį kėlinuką taikliu metimu pradėjo D. Nowitzkis, tačiau „Heat“ atsakė dviem metimais – M. Chalmersas iš toli ir Ch. Boshas ir vidutinio nuotolio ir susigrąžino pranašumą 66:65. Kai jau atrodė, jog iniciatyvą grįžta šeimininkams, „Mavericks“ atsakė keturiomis gražiomis atakomis iš eilės – 63:56. Keletas sėkmingų šeimininkų atakų leido jiems priartėti – 62:65. Jasonas Kiddas pelnė savo pirmuosius taškus pataikydamas iš toli, tačiau juos nubraukė D. Wade'o ir Ch. Bosho baudos metimai. Vis dėlto prisišaudęs D. Nowitzkis pataikė tolimą metimą, o gynyboje B. Cardinalas išprovokuoja D. Wade'o pražangą puolime, o už nepasitenkinimą teisėjų sprendimu vienas “Heat“ lyderių užsidirbo techninę pražangą, kurią realizavo D. Nowitzkis – 72:65. Po keturių iš eilės U. Haslemio taškų skirtumas ištirpo iki trijų (69:72), tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę svečiai prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 81:72.

„Heat“ ketvirtojo kėlinuko pradžioje vėl buvo šiek tiek priartėję (77:81), bet E. Spoelstros auklėtinių triūsą nubraukė J. J. Barea'os tritaškis ir J. Terry taškai - 87:77. Ž. Ilgausko ekipa keliskart bandė priartėti, bet „Mavericks“ vis išlaikydavo saugų atstumą - 94:87. Perimti iniciatyvą „Heat“ krepšininkams sutrukdydavo neatkovoti kamuoliai gynyboje, padriki sprendimai puolime ir, žinoma, taiklūs D. Nowitzkio metimai - 89:99. Stebuklas per paskutiniąsias dvi minutes neįvyko - „Mavericks“ tapo čempionais.

„Mavericks“: Jasonas Terry 27, Dirkas Nowitzki 21 (11 atk. kam. ), J. J. Barea 15, Shawnas Marionas 12 (8 atk. kam. ).

„Heat“: LeBronas Jamesas 21 (6 rez. perd. ), Chrisas Boshas 19 (8 atk. kam. ), Mario Chalmersas 18 (7 rez. perd. ), Dwyane'as Wade'as 18 (8 atk. kam. , 6 rez. perd. ), Udonis Haslemas 11 (9 atk. kam. ).