„Manchester City“ pirmieji iškopė į UEFA Čempionų lygos finalą. Anglijos klubas namuose 2:0 (1:0) įveikė Paryžiaus „Saint-Germain“.

Pirmąją dvikovą Paryžiuje „miestiečiai“ laimėjo rezultatu 2:1.

Pepas Guardiola klubą atvedė į pirmą istorijoje Čempionų lygos finalą. Praėjusį kartą „Man City“ pusfinalyje žaidė 2016-aisiais, bet į finalą jiems kelią užvėrė Madrido „Real“.

PSG siekė antrojo pasirodymo finale iš eilės, tačiau prancūzai neįstengė rimčiau pasipriešinti be vienos didžiausių žvaigždžių Kyliano Mbappe.

Svečiai atliko daugiau smūgių (14:13), tačiau nei vienas iš jų neskriejo į vartų plotą. Šeimininkai penkis kartus smūgiavo į stačiakampį.

Paryžiaus ekipa aktyviai pradėjo rungtynes ir kėlė rimtą pavojų Edersono vartams, tačiau pirmasis įvartis krito į svečių vartus.

11-ąją minutę pasižymėjo Riyadas Mahrezas. Puolėjas pasižymėjo ir antrajame kėlinyje 63-ąją minutę. Būtent po šio momento PSG visiškai prarado savitvardą.

Nesportiškai sužaidė Angelis Di Maria ir gavo raudoną kortelę, kiti žaidėjai ėmė veltis į nereikalingus ginčus su varžovais, teisėjais.

Vien po Angelio Di Marios išvarymo buvo parodytos net keturios geltonos kortelės – dvi „Man City“, dvi PSG žaidėjams.

„Man City“ finale lauks Londono „Chelsea“ ir Madrido „Real“ poros nugalėtojas. Pirmoji akistata Ispanijos sostinėje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rungtynių eiga:

69-oji minutė: A. Di Maria išvydo raudoną kortelę. Argentinietį už rankos palaikė Fernandinho, o brazilui jis atsirevanšavo užmindamas ant pėdos. Panašu, kad šioje akistatoje viskas aišku.

63-ioji minutė: ĮVARTIS. R. Mahrezas muša dublį! Puiki kontraataka ir „Man City“ labai stipriai didina savo akcijas kovoje dėl finalo.

61-oji minutė: Pavojingas PSG išpuolis baigėsi A. Herreros smūgiu į vartus. Šiandien „miestiečių“ gynėjai vargiai galės į lovą atsigulti nuo tiek mėlynių – dar vieną smūgį blokuoja R. Diasas.

55-oji minutė: Puikią progą turėjo P. Fodenas, tačiau teisėjas rodo nuošalę. Po kelių akimirkų anglas iš toli patikrino K. Navaso budrumą, bet vartininkas atsilaikė.

Kitoje aikštės pusėje Neymaras pavojingai klaidino gynėjus, bet „Man City“ susitvarkė. Žaidimo eiga rodo, kad įvarčių dar tikrai turėtų būti.

46-oji minutė: Ekipos sugrįžta antrajam kėliniui.

45-oji + 3 minutė: B. Kuipersas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. PSG iki pratęsimo trūksta dviejų įvarčių, o iki finalo – trijų.

45-oji + 2 minutė: R. Mahrezas iš to pačio taško privertė sukrutėti K. Navasą, pabandė ir B. Silva, bet PSG šįkart nusišypso sėkmė.

45-oji + 1 minutė: Teisėjas prideda tris minutes papildomo laiko pirmajame kėlinyje.

38-oji minutė: Neymaras rodo „ožius“. Bernardo Silva sužaidė kiek grubiau aikštės viduryje ir brazilas ėmė kivirčytis. Neymaro žaidimas, kaip ir liežuvis, šiandien neinspiruoja.

32-oji minutė: PSG kiek priduso puolime, o ypatingai trūksta tikslumo. „Miestiečiai“ savo vieną smūgį į vartų plotą pavertė įvarčiu. Svečiai mušė penkiskart, bet į vartų plotą nepataikė.

19-oji minutė: „Man City“ absurdiškai prarado kamuolį savo baudos aikštelės prieigose, bet A. Di Maria įsigudrino nepataikyti į vartų plotą

17-oji minutė: Kaip aukštai kyla Marquinhosas, bet galva smūgiuotas kamuolys trenkiasi į viršutinį virpstą. PSG aktyviai žaidžia puolime ir, panašu, tai nesikeis.

11-oji minutė: ĮVARTIS. Pasižymi „Man City“ krašto puolėjas R. Mahrezas. Įspūdingą perdavimą per visą aikštę atliko vartininkas Edersonas. O. Zinčenka pametėjo žaidimo įrankį K. De Bruyne, belgo smūgis rikošetavo R. Mahrezui, kuris ir pelnė įvartį.

„Man City“ priekyje 1:0 ir PSG situacija stipriai komplikuojasi.

8-oji minutė: Netikras pavojus. Teisėjas Bjornas Kuipersas peržiūrėjo epizodą – kamuolys atsitrenkė į ukrainiečio petį. 11 m. baudinio nebus.

6-oji minutė: PSG labai aktyvūs priešininkų baudos aikštelėje, bet pirmieji bandymai blokuojami. Galiausiai prancūzai pasiekė savo – O. Zinčenka sužaidė ranka. Vienuolikos metrų baudinį rodo teisėjas!

4-oji minutė: Kiek netikėta, bet gegužės 4-ąją Mančesteryje iškritęs sniegas. Žaidėjams reikės laiko prisitaikyti prie kitokių žaidimo sąlygų.

1-oji minutė: Rungtynės prasideda. Gražaus futbolo!

Startinės sudėtys:

„Man City“: Edersonas (vart.), Oleksandras Zinčenka, Rubenas Diasas, Johnas Stonesas, Kyle'as Walkeris, Ilkay'us Gundoganas, Fernandinho (kap.), Bernardo Silva, Philas Fodenas, Kevinas De Bruyne, Ryadas Mahrezas.

PSG: Keyloras Navasas (vart.), Allesandro Florenzi, Marquinhosas (kap.), Presnelis Kimpembe, Abdou Diallo, Leandro Paredesas, Anderis Herrera, Angelis Di Maria, Marco Veratti, Neymaras, Mauro Icardi.