REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis džiaugiasi, kad šeima ir draugai per Kalėdas atvyksta kalėdinių pietų. Ir nesitiki už tai jokio užmokesčio. Tik žodžio „ačiū“ ar kokio skanaus gėrimo.

Daugelis džiaugiasi, kad šeima ir draugai per Kalėdas atvyksta kalėdinių pietų. Ir nesitiki už tai jokio užmokesčio. Tik žodžio „ačiū“ ar kokio skanaus gėrimo.

REKLAMA

Tačiau parduotuvės kasos asistente dirbanti, keturių vaikų mama, 47-erių Deb Hodge mano kitaip. Moteris už Kalėdų pietus iš savo svečių reikalauja 40 svarų sterlingų (apytiksliai 44 eurų) mokesčio.

Ji taip daro jau du metus ir nejaučia dėl to jokios gėdos, neskaitant to, kad kai kurie jos draugai vadina ją godžia ir daugiau neapsilanko pas ją namuose.

„Tai yra svarbi gyvenimo pamoka apie pinigų valdymą“, – pasakojo ji laikraščiui „The Sun“, atskleisdama, kad gautą pelną ji panaudoja savo malonumui: manikiūrui, rūbams ar kvepalams.

Ji reikalauja susimokėti ir savo septynmetės dukros. Žinoma, ji moka mažesnį mokestį – 10 svarų sterlingų (apytiksliai 11 eurų). Mergaitė šį mokestį sutaupo nuo savo kišenpinigių atidėdama po 50 centų per dieną. Dabar išsiskyrusi Deb auginanti keturis vaikus, kuriems yra nuo 7-erių iki 24-erių dalinasi savo istorija:

REKLAMA
REKLAMA

„Pradedu ruoštis savo Kalėdų pietums anksti gruodį. Visada būna tradicinis kalakutas ir kumpis, bet įsitikinu, kad veganiškai besimaitinantys ar glitimo netoleruojantys svečiai taip pat turėtų pasirinkimą.

REKLAMA

Įsitikinu, kad būtų užkandžių, pagrindinio patiekalo ir desertų pasirinkimas, taip pat sausainiukai ir alkoholis. Turėsiu penkis svečius: mano keturi vaikai, du kaimynai ir trys draugai. Jie visi yra mano palaikymo burbulo.

Tada padarysiu patį svarbiausią darbą – išsiųsiu sąskaitą reikalaujančią pilno apmokėjimo. Daugumą žmonių šokiruotų pinigų reikalavimas dar net neatsisėdus prie stalo, bet mano draugai ir šeima žino šią tvarką.

Kadangi taip darau jau trečius metus, esu įsitikinusi, kad tokia tvarka yra raktas į laimingą ir be streso gruodžio 25 dieną. Visi suaugusieji, įskaitant dvi mano vyriausias dukras, moka po 40 svarų sterlingų už savo maistą. O dvi jauniausios dukros moka po 10.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie artimieji man sakė, kad tai yra neįtikėtina ir turėčiau visus apipilti meile, o ne sąskaitomis, bet aš jiems pasakiau „Kalbėk su mano ranka.“

Visi turi man duoti pinigus 10 dienų iki Kalėdų arba jie negali ateiti. Aš turiu susiplanuoti biudžetą, kad būčiau užtikrinta, kad maisto užteks visiems.

Visi gauna meniu iš kurio gali išsirinkti savo patiekalus. Daugiau jiems nieko nereikia daryti. Aš nesu savanaudė, net jei keli mano draugai sako, kad praradau tikrąją Kalėdų prasmę. Iš tiesų aš tuo net didžiuojuosi. Esu vieniša mama ir prieš tris metus, 2017-aisiais man įgriso pirkti maistą Kalėdoms.

Nebegalėjau pakęsti tenkinti visų norus, priimti svečius, gaminti ir pirkti dovanas, kad po to visus likusius metus padengčiau skolas, prieš viską pradėdama iš naujo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalėdų dieną nebūdavo man linksma. Vergaudavau virtuvėje, be jokio atpildo, kol visi kiti linksminosi. Mano nuomone tai buvo nesąžininga taigi nusprendžiau tapti griežta.

2018 metų lapkritį, kai šeima ir draugai pranešė, kad visi atvyks pas mane į namus Kalėdoms, nusprendžiau priimti savo naują tvarką. Paskambinau visiems ir pasakiau, kad planuoju imti mokestį už Kalėdinius pietus. Visi buvo šokiruoti. Keli draugai atsisakė mokėti, todėl atsiėmiau savo kvietimą, bet juokingiausia tai, kad kai kurie vis dėlto grįžo ir paklausė ar gali ateiti. Vaikai natūraliai pradėjo priešintis sakydami, kad aš esu tironė ir kad mano darbas yra juos pamaitinti. Prireikė tvirtos meilės.

REKLAMA

Pasakiau jiems, kad jei jie kas savaitę atsidės po 50 centų greitai sutaupys mokestį. Kai jie suprato, kad galės pasirinkti ko nori ar ledų ar pyrago jie greitai susimokėjo. Mano jauniausioji, Amelija, buvo ketverių tuo metu, bet ir ji turėjo susimokėti. Žmonės sakė, kad aš elgiuosi per griežtai, bet laikiausi savo pozicijos sakydama jiems, kad tai yra taupymo pamoka.

Tie metai buvo puikūs. Nebuvo jokių ginčų dėl maisto. Visi gavo meniu, kurį galėjo peržvelgti kelios savaitės iki šventės, o aš jaučiausi įvertinta. Žinoma, apsipirkinėjau ieškodama akcijų. Neplanavau išlaidauti jei galėjau sutaupyti.

Po visko man vis tiek reikėjo pačiai plauti indus, nes mano svečiai pasakė, kad jie susimokėjo pavalgyti, o ne indus plauti. Sugebėjau užsidirbti 12 svarų ir už tuos pinigus pasidariau manikiūrą. Praėjusiais metais pakėliau kainą iki 30 svarų, o iš vaikų prašiau 10. Žmonės buvo nepatenkinti ir reikėjo šiek tiek gaudyti savo pinigus, taip pat vaikai iš pradžių nenorėjo mokėti, bet galiausiai atidavė pinigus.

REKLAMA

Aš giliai tikiu, kad tai moko juos taupyti, suprasti pragyvenimo kainą. Man nerūpi, kad žmonės mane vadina savanaude ar griežta.

Tai sustabdė visus ginčus ir burbėjimą, prie stalo, diskusijas, kas kitais metais kvies į svečius. 2019 metais užsidirbau 25 svarus ir tai buvo mano dovana sau. Pasidovanojau sau naują palaidinę ir gerus virtuvės įrankius.

Paruošiamuosius darbus pradedu keliomis dienomis anksčiau, o Kalėdų rytą atsikeliu 4 ryto. Prisipažįstu, taip darydama padedu savo banko sąskaitai, bet man nerūpi, aš labai sunkiai dirbu. Šiemet mano septynerių Amelija planuoja būti padavėja, jei ji tai darys, iš manęs gaus 5 svarus. Ji paveldėjo mano polinkį į verslą.

Myliu savo šeimą ir draugus, bet pinigus uždirbti – dar labiau“, – savo istorija dalinasi Deb laikraštyje „The Sun“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų