Du lietuviai - Martynas Pocius ir Linas Kleiza pateko tarp penkių naudingiausių ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro "Top 16" etapo penktojo turo savaitės žaidėjų.

27-erių metų 196 cm ūgio M.Pocius penktadienio rungtynėse, kuriose Kauno "Žalgiris" svečiuose 83:90 nusileido Stambulo "Galatasaray" (Turkija) komanda, į varžovų krepšį įmetė 26 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei išprovokavo 5 šeimininkų pražangas ir, surinkęs 27 naudingumo balus šią savaitę užėmė ketvirtąją vietą.

Per 34 žaidimo minutes (34:12) puolėjas pataikė 5 tritaškius iš 13, 6 dvitaškius iš 9 bei vienintelį baudos metimą.

28-erių metų 203 cm ūgio L.Kleiza ketvirtadienio susitikime, kuriame jo Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) klubas svečiuose 85:90 nusileido Milano "EA7 Emporio Armani" (Italija) krepšininkams, pelnė 26 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo, triskart prasižengė bei privertė varžovus prasižengti 4 kartus ir, surinkęs 26 balus, užbaigia naudingiausių savaitės žaidėjų penketuką.

Per nepilnas 32 minutes (31:39) lietuvis pataikė 1 tritaškį iš 4, 6 dvitaškius iš 8 bei realizavo visus 11 baudų metimų.

Naudingiausiu savaitės krepšininku su 31 naudingumo balu pripažintas serbas Milošas Teodosičius, kurio Maskvos CSKA (Rusija) klubas ketvirtadienį svečiuose 86:61 nugalėjo Miuncheno "Bayern" (Vokietija) penketuką. 26-erių metų 195 cm ūgio gynėjas šiame mače pelnė 24 taškus, sugriebė 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 5 šeimininkų pražangas. Per 31 minutę (30:59) jis pataikė 6 tritaškius iš 10, 1 dvitaškį iš 3 bei visus 4 baudų metimus.

Tiesa, daugiausiai naudingumo balų - 38 - šią savaitę surinko 29-erių metų 200 cm ūgio amerikietis Tarence'as Kinsey, tačiau jo Belgrado "Partizan-NIS" (Serbija) komanda namuose 81:87 nusileido Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (Rusija) klubui ir jis naudingiausiųjų sąraše liko antras.

Trečiąją vietą šią savaitę su 28 naudingumo balais užėmė 34-erių metų 188 cm ūgio Stambulo "Galatasaray" (Turkija) ekipos gynėjas iš Ruerto Riko Carlosas Arroyo.