Penktadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (4/5) namuose pagaliau nutraukė nerimą kėlusią pralaimėjimų seriją. Rezultatu 74:73 žalgiriečiai nugalėjo Miuncheno „Bayern“ (3/6).

Rungtynių baigtis buvo neaiški iki pat paskutinių sekundžių. Komandos apie keturias minutes žaidė be taškų, kol galiausiai Miuncheno komandos gretose tritaškiu prabilo Serge Ibaka (73:72).

Visgi likus 9 sek. Keenanas Evansas pataikė dvitaškį, o lemiamoje atakoje vokiečiai nepataikė ir žalgiriečiai šventė itin reikalingą pergalę.

Rungtynėse šiandien nemažai žinučių gavo Lukas Lekavičius, kuris šį sezoną Eurolygoje nebūdavo žaidėjas, kurį dažnai galėjome išvysti aikštelėje. Žalgirietis šiandien per 19 min. komandai pelnė 11 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 7 naudingumo balus.

„Smagu vėl žaisti. Tikrai norisi daugiau žaisti ir kai gaunu progą stengiuosi ją išnaudoti 100 proc. Labai džiaugiuosi.

Treneris pasakė prieš rungtynes, kad žaisiu daugiau, toks planas rungtynių buvo. Kad aš jame buvau, smagu“, – džiaugėsi įžaidėjas.

Paklaustas, ar mažesni jo pasirodymai Eurolygoje jam pačiam buvo sunkūs psichologiškai, L. Lekavičius to neslėpė, tačiau teigė, jog tikisi, kad dabar situacija pasikeis.

„Stengiuos. Eurolygoje, aišku, mažiau žaidžiu, pasitikėjimas dingsta, bet stengiuosi LKL, treniruotėse susigrąžinti jį. Galbūt ir buvo kažkiek sunku, bet geresnės rungtynės galbūt pridės“, – dėstė žalgirietis.

Visgi žaidėjas pridūrė, kad daugiau minučių jis nesitiki, nes viskas priklauso nuo trenerio sprendimo.

Išgelbėjo gynyba

Kaip jau minėta, paskutiniame kėlinyje abi komandos kelias minutes žaidė be taškų. Paklaustas, kaip „Žalgiriui“ pavyko išgyventi tokią rungtynių pabaigą, L. Lekavičius teigė, kad tai galėjo būti iki tol neretai strigusi gynyba.

„Gynybos dėka, manau, pavyko išgyventi. Išsimetėme gan gerus metimus rungtynių gale. Pats pramečiau gerą metimą, bet ačiū Dievui, kad apsigynėme ir laimėjome“, – apie paskutinio kėlinio „sausą“ atkarpą kalbėjo jis.

Pirmas kėlinys „Žalgiriui“ buvo bene puikus ir arenos šeimininkai pirmavo 7 taškais. Vėliau, antrajame ketvirtyje žalgiriečiai turėjo net 11 taškų persvarą, bet svečiai spurtavo 10:0 ir netrukus „Bayern“ jau buvo priekyje.

„Net nepamenu, kas ten atsitiko, – šyptelėjo L. Lekavičius. – Tiesiog sustojome žaisti, varžovai užbėgo, įmetė lengvus taškus ir tiek.“

Ši savaitė Eurolygoje buvo dviguba, tad į šias rungtynes abi komandos atvyko pavargusios. Paklaustas, kiek svarbu, kad daugiau minučių gavo kiti žaidėjai nei Atėnuose L. Lekavičius, kad toks dalykas šiandien buvo būtinas.

„Labai svarbu. Suolas buvo labai svarbus dalykas šiose rungtynėse, nes pirmose savaitės rungtynėse lyderiai žaidė po 30 min. Reikėjo kažkam ateiti ir žaisti daugiau“, – kalbėjo jis.

L. Lekavičius praeitame sezone būtent prieš „Bayern“ sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes, o šiandien krepšininkui buvo taip pat rezultatyviausios 2023-2024 m. sezono rungtynės Eurolygoje.

„Nieko tokio neturiu (prieš juos neturiu – aut. past.). Galbūt parankus varžovas ir tiek“, – kukliai sakė žaidėjas.

„Man pačiam asmeniškai visada prieš ASVEL geros rungtynės būna, ypač išvykoje. Toks keistas dalykas. Atrodo, komanda keičiasi, žaidėjai keičiasi, bet prieš tą pačią komandą pavyksta sužaisti. Įdomus dalykas“, – apie sau patogius varžovus pratęsė jis.

Pabaigos vis dar stringa

Prieš šias rungtynes Kauno komanda tvarkėsi net su keturių pralaimėjimų serija. Namuose „Žalgiris“ nusileido „Valencia“ ir ASVEL ekipoms, o išvykoje nesusitvarkė su „Anadolu Efes“ ir „Panathinaikos“ iššūkiais.

„Nelengva Eurolygoje pralaimėti keturiskart iš eilės. Visos komandos stiprios dabar. Vėl laukia „Olympiakos“, jei būtume pralaimėję šitas rungtynes, būtų dar sunkesnis varžovas vėliau. Kiekvieną pergalę stengiamės imti, ypač čia, „Žalgirio“ arenoje“, – apie pergalės svarbą kalbėjo L. Lekavičius.

Šį sezoną „Žalgiriui“ gan dažnai stringa rungtynių pabaigos. Paklaustas, ko galbūt trūksta, kad tokios atkarpos būtų sužaistos užtikrinčiau, L. Lekavičius įvardijo kelias priežastis.

„Sunku pasakyti. Gal switch all gynyboje nepasikeisdavom gerai. Per daug gal mesdavome tritaškių, reikėdavo kitais būdais užpulti.

Šiandien varžovai nesikeitė ginamaisiais rungtynių gale, bet manau, kad šiandien prametėme gerus metimus“, – svarstė žaidėjas.