Sekmadienį Elektrėnuose baigėsi LSD „Žalgiris“ vandensvydžio taurės varžybos. Jas kaip ir pernai laimėjo Vilniaus komanda treniruojama Nerijaus Papaurėlio. Jie gan nesunkiai 19-2 įveikė Alytaus jaunimą, treniruojamą tėvo ir sūnaus Vainikonių . Reik pažymėt, kad alytiškiai tik šią prieš penkias dienas pradėjo treniruotis, nes Alytaus sporto centras tik šią savaitę, po vasaros atostogų , atvėrė baseino plaukimo atstovams. Nesunkiai buvo įveikti ir Artūro Šimansko treniruojami Kauno PM „Dainavos-Bebro“ vandeniai, juos vilniečiai nugalėjo rezultatu 17-5. Kauniečiai 10-6 įveikė Elektrėnų sporto centro komandą, treneris Liudas Putrimas, o elektrėniškiai Alytaus SRC rezultatu 8-6.

Paskutinę varžybų dieną visi laukė įdomių rungtynių tarp praeitų metų taurės finalininkų Elektrėnų bei Vilniaus sportininkų, tačiau šiais metais už šeimininkus, dėl įvairių priežasčių, negalėjo startuoti keletas pajėgių vandensvydininkų, tad žiūrovai atkaklios kovos neišvydo. Vilniečiai nesunkiai įveikė varžovus rezultatu 22-8 ir „Žalgirio“ draugijos taurė šiais metais nukeliavo į sostinę. Antri liko kauniečiai 8-6 nugalėję dzūkus. Treti varžybų šeimininkai.

Geriausiais komandų žaidėjais pripažinti vilnietis Julius Goštautas, kaunietis Vilius Albrechtas, elektrėniškis Andrius Jankūnas ir alytiškis Lukas Baliukevičius.

Šitom varžybom vandensvydžio rudens sezonas tik pradeda įsibėgėti. Jau lapkričio pabaigoje Elektrėnuose prasidės Europos Šiaurės ir Baltijos jūros šalių jaunimo ir jaunių rinktinių čempionatas. Dalyvaus Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos bei Lietuvos jaunimo ir jaunių rinktinės. Praeitais metais iš Suomijoje Lietuvos jaunimas parsivežė aukso o jauniai bronzos medalius.

Po šio stambaus tarptautinio renginio, gruodžio pradžioje, taip pat Elektrėnuose, vyks suaugusių tarptautinės varžybos, praeityje puikaus vandensvydininko bei diplomato Rimanto Tonkūno vardo Lietuvos vandensvydžio taurės varžybos. Į šį turnyrą atvyksta Lvovo, Kijevo, Kišiniovo, Minsko bei Lietuvos komandos. Šios varžybos organizuojamos pirmą kartą, tačiau pagal federacijos planus jos taps tradicinėmis ir žada būti gan aukšto tarptautinio lygio.

Dar šiais metais įvyks jaunių bei vaikų pirmenybės. Taigi iki naujųjų metų vandensvydžio gerbėjams bei sportininkams varžybų netrūks.