Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionato ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Klaipėdos "Fortūna" (3-ioji vieta reguliariajame sezone) namuose po dviejų pratęsimų 83:79 (10:9, 19:11, 16:14, 18:29; 12:12; 8:4) įveikė Šiaulių "Rūtos-Universiteto" krepšininkes (6) ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Klaipėdietės po dviejų kėlinių pirmavo 29:20, o po trijų - 45:34. 36-ąją min. viešnios išlygino trezultatą 52:52. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 18 sek., "Fortūnos" gynėja Tatjana Lichtarovič dviem baudos metimais išvedė savo komandą į priekį 63:61. Pratęsimą išplėšė Šiaulių komandos puolėja Ieva Kazlauskaitė. Ji pataikė dvitaškį, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 sek. Iki pirmojo pratęsimo pabaigos likus 6 sek., šiaulietės pirmavo 75:72. Tačiau rezultatą tritaškiu metimu išlygino T. Lichtarovič. Antrajame pratęsime "Fortūna" atitrūko 81:75 ir išsaugojo persvarą iki finalinės sirenos.

"Fortūnai" T. Lichtarovič pelnė 28, Garkeiva Kaunsil (Garkeiva Council, 12 atk. kam.) - 22, Monika Grigalauskytė (11 atk. kam.) - 11, Eglė Šikšniūtė (9 atk. kam.) - 9, o Lina Aglinskaitė (tritaškiai - 1/9) - 8 taškus.

"Rūtai-Universitetui" 19 taškų pelnė Julita Bungaitė (10 atk. kam.), 18 - Santa Okockytė, 12 - Sandra Baliutavičiūtė (11 atk. kam.), po 10 - Lidija Panasiuk ir I. Kazlauskaitė.

Šiaulietės po krepšiais laimėjo kovą dėl kamuolių 61-48.

Kauno "Aistės-LSU" svečiuose 75:74 (25:11, 11:20, 26:15, 13:28) nugalėjo Marijampolės "Sūduvos-Mantingos" krepšininkes (4) ir taip pat serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Pergalingus du taškus, likus žaisti 2,3 sek., Kauno ekipai iš po krepšio pelnė Laura Želnytė.

Po dviejų kėlinių kaunietės pirmavo 36:31, o po trijų - 62:46. 37-ąją min. Laima Rickevičiūtė dviem baudos metimais išvedė aikštės šeimininkes į priekį 67:66. Likus žaisti minutę, "Sūduva-Mantinga" pirmavo 74:73. Tačiau pergalė iškeliavo į Kauną.

Nugalėtojų komandai 25 taškus pelnė Dovilė Saurazaitė, 14 - Jolanta Marmienė, 10 - Neringa Skadaitė, 8 - Laura Svarytė (8 atk. kam.).

Marijampolės ekipai 15 taškų pelnė Ela Briedytė, 13 - Ligita Kinkevičienė, 12 - Sandrina Nzeku (Sandrine Nzeukou), 11 - Laima Rickevičiūtė, 8 - Sandra Vaitkutė.

Atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Kaune ir šeštadienį Šiauliuose.