Pirmose LKL pusfinalio rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Šiaulių „Šiaulių“ ekipų nugalėtojai paaiškėjo tik per paskutines sekundes – žalgiriečiai dramatiškai 83:81 (23:21, 20:15, 15:22, 25:23) palaužė kovingai žaidusius svečius ir serijoje išsiveržė į priekį 1:0.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo D. Gailius – 2:0. Čia pat „Žalgiris“ atsakė penkiais taškais iš eilės – 5:2. Du iš eilės svečių tritaškiai vėl trumpam buvo išvedę juos į priekį (8:5), tačiau šeimininkai atsakė savo sėkminga atkarpa – 10:8. Sužaidus 7 minutes rezultatas vėl buvo lygus – 13:13. Tuomet „Šiauliai“ laimėjo atkarpą 6:0 bei įgijo didžiausią pranašumą šiame mače – 19:13. Žalgiriečiai nesutriko ir po M. Pociaus tolimo metimo rungtynių svarstykles persvėrė savo naudai – 23:21.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo LKL vicečempionai. Sėkmingos gynybos dėka jie susikrovė 7 taškų persvarą – 30:23. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ vis dar pirmavo – 32:27. Po reklaminės minutės pertraukėlės „Šiauliai“ M. Kuzminsko ir R. Grafo taškų dėka vėl atstatė pusiausvyrą – 32:32. Laikinosios sostinės komandos gerbėjai galėjo vėl lengviau atsikvėpti, po to, kai jų mylima komanda įmetė 6 taškus be atsako – 38:32. Per likusį laiką skirtumas tarp ekipų dar šiek tiek išaugo ir įpusėjus rungtynėms kauniečiai pirmavo 43:36.

Po didžiosios pertraukos toliau iniciatyva toliau priklausė „Žalgiriui“. Aikštelės šeimininkai visą laiką turėjo 5-8 taškų pranašumą. Įpusėjus kėlinukui „žalieji“ buvo priekyje 50:42. Du iš eilės D. Gailiaus tritaškiai sumažino šiauliečių deficitą iki 2 taškų (48:50) bei D. Maskoliūną privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos sekė dar du D. Gailiaus taškais po ilgos pertraukos vėl sugrąžinę pusiausvyrą – 50:50. Netrukus labiausiai pastebima figūra po ilgosios pertraukos D. Gailius buvo nubaustas nesportine pražanga. Tuo pasinaudoję kauniečiai vėl išsiveržė į priekį – 56:50. Ketvirtį sėkmingiau užbaigę „Šiaulių“ krepšininkai išlygino rezultatą – 58:58.

Paskutiniąją mačo atkarpą Saulės miesto komanda pradėjo 5 taškais be atsako – 63:58. Po M. Prekevičiaus prasiveržimo ir lengvų dviejų taškų iš po krepšio sunerimęs D. Maskoliūnas paprašė minutės pertraukėlės – 68:61. Gavę pylos nuo savo trenerio žalgiriečiai ėmė rungtyniauti kur kas agresyviau ir tai davė vaisių. Šiauliečių turėtas 7 taškų pranašumas greitai ištirpo iki minimumo (72:73), o netrukus M. Browno baudos metimai vėl „Žalgirį“ išvedė į priekį – 74:73.

T. Klimavičiaus baudos metimai nutolino aikštės šeimininkus (76:73), tačiau fantastiškai rungtyniavęs D. Gailius pataikė dar vieną tritaškį – 76:76. „Žalgiris“ atsakė M. Browno tolimu metimu ir T. Klimavičiaus dviem taškais iš po krepšio bei likus žaisti 1 minutę ir 20 sekundžių A. Sireiką privertė prašyti minutės pertraukėlės – 81:76.

Po jos D. Low pataikė tritaškį ir vėl atkūrė intrigą – 79:81. M. Browno baudos metimai vėl leido atitrūkti „Žalgiriui“ – 83:79. „Šiauliai“ atsakė D. Low dvitaškiu – 81:83. Paskutinės kauniečių atakos metu taškų pelnyti nepavyko nei T. Klimavičiui, nei D .Šalengai, tačiau tai mačo baigties jau nepakeitė. Pusfinalį LKL vicečempionai pradėjo pergale rezultatu 83:81.

„Žalgiris“: M. Brownas ir M. Pocius – po 17, T. Klimavičius 14 (9 atk. kam.), D. Šalenga 10, M. Kalnietis 9 (5 rez. perd.), T. Watsonas 6 (10 atk. kam.), P. Butkevičius 4, M. Delašas ir A. Čapinas – po 3.

„Šiauliai“: D. Gailius 24, V. Šarakauskas 16, D. Low 11, A. Šikšnius 10, M. Žukauskas 6, M. Prekevičius (6 atk. kam.) ir R. Grafas – po 5, M. Kuzminskas 4.