62
Rungtynių akimirka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgiris“ vienu žingsneliu arčiau 11-tojo iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) titulo. Žalgiriečiai namuose 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16) nugalėjo Vilniaus „Rytą“.

62

Serijoje iki trijų pergalių kauniečiai įgijo 1:0 persvarą. Kitos rungtynės šeštadienį vyks Vilniuje.

Žalgiriečiai nuo 1993-ųjų, kai buvo įkurta lyga, nėkart nepraleido finalo. Taip pat, kauniečiai auksą laimėjo jau dešimt kartų iš eilės. „Žalgiris“ yra neabejotinas finalo serijos favoritas, nepaisant sėkmingos vilniečių sezono pabaigos.

„Rytas“ priešinosi pirmajame kėlinyje – Ivanas Buva suvertė 9 taškus ir pavyko įgyti nežymų pranašumą. Vis tik žalgiriečiai sugebėjo rezultatą išlyginti ir perimti iniciatyvą.

Antrajame ketvirtyje Rokas Jokubaitis ir Joffrey Lauvergne‘as inicijavo puikią „Žalgirio“ atkarpą, kurios metu pavyko įgyti dviženklį pranašumą (38:27).

Galiausiai vilniečiai prarado tokį pasitikėjimą, kokį turėjo iki šiol atkrintamosiose, ir į rūbinę išėjo su giliu liūdesiu (51:35). I. Buva per pirmąją pusę pelnė liūto dalį ekipos taškų – 15.

Po pertraukos „Rytas“ atrado kitų opcijų puolime, bet priešintis jau buvo sunkoka. Varžovų entuziazmą gesino tai Thomas Walkupas, tai Marius Grigonis, tai J. Lauvergne‘as. Vis tik kėlinį pavyko laimėti „Rytui“ ir išlaikyti minimalią intrigą (71:59).

„Žalgiris“ lemiamą ketvirtį pradėjo atkarpa 6:0 ir to pakako sėkmingam finišui.

„Žalgiris“: J. Lauvergne'as 18, Lukas Lekavičius 12, Martinas Gebenas ir Augustine'as Rubitas po 10 taškų.

„Rytas“: I. Buva 22, Andrew Goudelockas 17, Arnas Butkevičius 12, Martynas Echodas 11 taškų.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 90:75 „Rytas“

Žalgiriečiai lemiamą ketvirtį pradeda 6:0 atkarpa. Vargu, ar vilniečiai sugebės atkurti intrigą (77:59). Lieka penkios minutės, bet vilniečiai dar arčiau kauniečių nepasistūmėjo (81:66).

N. Hayesas labai lengvai veržiasi pro M. Echodą ir pelno du taškus. G. Žibėnas prašo minutės pertraukėlės, bet pagrindines išvadas reikia daryti po rungtynių – „Rytas“ su tokia gynyba nėra pajėgus kautis (83:66).

Lieka dvi su puse minutės – baigtis praktiškai aiški (83:69).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 71:59 „Rytas“

Gaivaus oro gūsis „Ryto“ puolime – taškus pelno ne I. Buva, o A. Butkevičius (53:40). Vilniečiai tęsia solidų žaidimą po pertraukos – ištirpdyti jau šeši taškai (55:45). „Žalgiris“ gesina svečių entuziazmą dviem tolimais metimais (61:48).

„Žalgiris“ per pusę kėlinio susirinko penkias komandines pražangas. Gal tai gelbėjimosi valtis „Rytui“? (63:50) Žalgiriečiai ir toliau mėgaujausi laisve puolime, „Ryto“ didžiausios problemos išlieka prie savojo krepšio (69:54).

Dar vienas „Ryto“ žaidėjas prisišnekėjo – techninė pražanga A. Marčiulioniui. „Žalgiris“ turi 14 taškų pranašumą (71:57). A. Marčiulionis iki kėlinio pabaigos spėjo sumažinti varžovų atotrūkį (71:59).

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 51:35 „Rytas“

Keturi iš eilės R. Jokubaičio taškai. „Žalgiris“ bando atitrūkti (27:23). G. Žibėnas priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės po J. Lauvergne'o dėjimo (29:26).

„Rytui“ darosi sunku rasti savo metimus, o J. Lauvergne'as išpildo dvi iš eilės „žemė-oras“ kombinacijas. Žalgiriečiai įgija didžiausią pranašumą šiose rungtynėse (33:27).

A. Milaknio tritaškis didina žalgiriečių pranašumą. Vilniečiai pametė savo žaidimo vagą ir G. Žibėnui reikia dar vieno pasitarimo (36:27). L. Lekavičius po pauzės pila dar druskos ant žaizdų (38:27). N. Hayesui sunkumų puolime taip pat nebuvo (40:27).

I. Buva nutraukia taškų badą vilniečiams, bet vytis žalgiriečius su tokiu pranašumu jau bus labai sunku (42:29). Kroatas dar kartą šoka tango baudos aikštelėje ir pelno taškus, bet M. Girdžiūnas už kalbas su teisėjais gauna techninę pražangą (43:31).

„Žalgiris“ kėlinio pabaigoje dar labiau padidina pranašumą. (51:35) L. Lekavičius ir J. Lauvergne'as yra pelnę po 10 taškų, o pasižymėti spėjo visi 10 į aikštę žengusių žaidėjų. „Ryto“ vežimą tempia I. Buva su 15 taškų.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 23:23 „Rytas“

Komandos idealiai pradeda susitikimą – 4 iš 4 tikslių metimų (5:5). „Rytą“ į priekį timpteli A. Butkevičiaus tritaškis, bet L. Lekavičius randa atsakymą. Netrukus A. Goudelockas vėl kreipia svarstykles (10:13).

Pirmoji minutės pertraukėlė Nemuno saloje – „Rytas“ vis dar priekyje (12:15). Vilniečių taškų sąskaitą papildo M. Girdžiūnas – pranašumas tampa rekordiniu (14:19).

„Žalgiris“ kiek trukteli į priekį po M. Gebeno taiklaus dvitaškio (18:19). Tačiau I. Buva renka jau 9 tašką (18:21). „Žalgiris“ kėlinį baigia penkiais taškais paeiliui, bet vilniečiai spėjo išlyginti rezultatą (23:23).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas, Ivanas Buva.