Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
„Pasaulio praktikoje tokios vėlavos kaip mūsų trispalvė vadinamos tautinėmis" Nežinau, kas ir kaip atrodo Rimšai, bet pasaulio praktikoje tokios vėliavos vadinamos nacionalinėmis, kas yra sinonimas tautinės, bet. Ta pati pasaulio praktika beveik nežino tokio atvejo, kad valstybės vėliavos spalvos skirtųsi nuo nacionalinės (Liuksemburgo vėliavos skiriasi). Nacionalinė vėliava dažniausiai yra tuo pačiu ir valstybės vėliava (daugumos valstybių), arba nacionalinė su valstybės herbu vadinama valstybės (lenkų, vokiečių ir kt.). Kodėl Rimša klaidina žmones? Jis norėtų, kad Lietuviška trispalvė nebebūtų valstybės vėliava? O ta vėliava su vyčiu yra tik Každailio ir Rimšos interpretacija, geriausiu atveju rekonstrukcija, bet ne istorinė Lietuvos valstybės vėliava, nors ir turi istorinį pagrindą. Rimša norėtų ją įteisinti kaip Lietuvos valstybės vėliavą, trispalvei paliekant tik tautinės, bet ne Lietuvos vėliavos statusą.
Nesutinku. Dar ir kaip dera, jei teisingai parinkti atspalviai. Lietuvos vėliavai įstatymiškai nustatytas tikslus spalvų kodas, kurio ir reikia laikytis. Deja, dažniausiai mūsų vėliavos spalvų atspalviai prekybininkų parduodamose vėliavose, o juolab mažose vėliavėlėse būna daugiau ar mažiau iškraipyti.
Jei ta geltona būtų ne tokia geltona. Žalia ir raudona - sutinku. Bet žalia ir raudona lietuvių liaudies dailėje niekada nepasirodo kartu. Tikriausiai todėl, kad kartu atrodo neskoningai. Akį rėžia, bet tai nėra darni spalvų paletė. O jeigu vietoj geltonos būtų tiesiog paprasta, nedažyta drobė, tada jau tikrai gražu. Žalia drobė, taip ta spalva vadinasi. Ach, kaip gražu. Arba vietoj raudonos - šiaudo spalvos, ir sodri, ne samanų, bet pušų, ar ąžuolo lapų žalumo žalia. Ta lietuviška trispalvė nenatūrali. Kokius tik nori kurk simbolius, bet nedera. Darna turi būti ir tarp spalvų, ir tarp simbolių.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų