Lietuvos U16 rinktinė – Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionė

Atnaujinta 20:09 su trenerio Tomo Purlio komentaru

Lietuvos U16 rinktinė – Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionė. Mūsiškiai 66:78 (16:18, 8:23, 19:18, 21:21) finale pralaimėjo prieš prancūzus ir pasidabino sidabro medaliais bei užbaigė vieną pasirengimo Europos čempionatui ciklą.

Mūsiškiai šame mače itin dažnai klydo, o tas klaidas varžovai išnaudojo puikiai.

Lietuviai suklydo net 28 kartus, o prancūzai po mūsiškių klaidų pelnė net 30 taškų, kai tuo tarpu Prancūzijos šešiolikmečiai suklydo 17 kartų, o Tomo Purlio vadovaujami Lietuvos krepšininkai pelnė vos 12 taškų po varžovų klaidų.

Po minėtų klaidų prancūzai bėgdavo į greitas kontratakas, kurias taip pat puikiai išnaudojo. Prancūzai greitose atakose pelnė 19 taškų, o lietuviai 10.

„Užėmus antrąją vietą visada turi praeiti tam tikras laikas, kad pavyktų tuo pasidžiaugti. Buvo ne tokios rungtynės, kokių tikėjomės. Manau, pagrindinė priežastis – mūsų fizinis pasirengimas. Žiūrėsime, kodėl taip yra.

Šis turnyras buvo daugiau pasiruošimas Europos čempionatui. Norėjome nušauti du zuikius, bet nepavyko. Vaikinai tikrai stengėsi, bet neatlaikėme fiziškumo. Prancūzai buvo labai stiprūs, o mus jaudulys krėtė. Darėme daug klaidų, praradome kamuolį lygioje vietoje. Gal kažkiek nesusitvarkėme su emocija.

Tačiau labai gerai, kad tokie turnyrai vyksta, kur galima pasimokyti iš savo klaidų. Manau, žaidėjai tikrai išvyks patobulėję“, – sakė lietuvių treneris T. Purlys.

Pirmajame kėlinyje abi komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Rungtynes kiek geriau pradėjo prancūzai, tačiau paskui tritaškį pataikė Matas Buteliauskas, iš po krepšio įmetė Paulius Narvilas ir gerai kamuolį skirstė bei kelis sėkmingus epizodus sau sukūrė „Barcelonai“ priklausantis Kasparas Jakučionis, kas lėmė, kad po pirmųjų 10 minučių 18:16 pirmavo Lietuvos U16 rinktinė.

Antrajame kėlinyje lietuviai šiek tiek strigo puolime, o prancūzai puikiai naudojosi greitu puolimu, kur jie yra itin sunkiai sustabdomi. Atletiškieji prancūzai po dviejų kėlinių 26:39 išsiveržė į priekį. Mūsiškiai antrąjį kėlinį pralaimėjo 8:23.

Trečiąjį ketvirtį vėl geriau pradėjo prancūzai, kurie ne kartą lietuviu privertė klysti. Klaidas Prancūzijos šešiolikmečiai išnaudojo klasikiniu būdu – greitos atakos ir lengvi taškai iš po krepšio. Vienu metu prancūzai buvo pabėgę dvidešimties taškų skirtumu 37:57, tačiau antroje kėlinio dalyje lietuviai aptirpdė deficitą ir į ketvirtąjį kėlinį ėjo atsilikinėdami 12 taškų skirtumu (45:57).

Ketvirtąjį kėlinį komandos pradėjo geriau prancūzai, bet mūsiškiai surengė spurtą 5:0 ir likus 7 minutėms priartėjo iki 11 taškų skirtumo (52:63). Visgi po lietuvių spurto Prancūzijos treneris paprašė minutės pertraukėlės, po kurios lietuviai vėl pradėjo klysti ir praleido spurtą 0:9. Po minėtojo spurto lietuviai taip ir nesukūrė kažko ypatingo ir galop 66:78 pralaimėjo didįjį Europos jaunimo olimpinio festivalio finalą.

Lietuvos U16 rinktinė: Kasparas Jakučionis 17 (9 atk. kam., 7 kld.), Matas Laurenčikas 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), Matas Buteliauskas 10 (6 atk. kam.) ir Dovydas Buika 8 (7 atk. kam.)

Prancūzijos U16 rinktinė: Nolanas Traore 16 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Noa Essengue 13 (5 atk. kam.) ir Mohamedas Diakite 12 (7 atk. kam., 3 rez. perd.).