Lietuvos studentų rinktinės krepšininkai baigė pasiruošimą rugpjūčio 8-18 dienomis įvyksiančiai universiadai. Studentai šiandien antrąkart žaidė su Švedijos vyrų rinktine. Lietuviams pavyko atsirevanšuoti ir rezultatu 71:69 (20:15, 16:15, 15:25, 20:14) palaužti švedų pasipriešinimą.

Primename, kad pirmajį šių komandų mačą Šiaulių arenoje rezultatu 75:66 laimėjo Švedijos rinktinė, kuri vakar įveikė ir Lietuvos vyrų rinktinę.

Jau nuo rungtynių pradžios išryškėjo du Lietuvos studentų rinktinės lyderiai - Marius Prekevičius ir Jonas Mačiulis, kurie greitai pelnė atitinkamai 7 ir 8 taškus. Per pirmąją susitikimo dalį lietuviai visuomet buvo priekyje ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo 36:30.

Po ilgosios pertraukos studentai ir toliau išlaikė 5-7 taškų persvarą. Netrukus švedai sužaidė atkarpą 2:8 ir sumažino varžovų persvarą iki 2 taškų (46:44). Baigiantis trečiajam kėliniui Švedijos rinktinė išsiveržė į priekį (51:55). Ketvirtajame kėlinyje užvirė dramatiška kova, kurios atomazgoje pergalę vis dėlto iškovojo Lietuvos studentų rinktinė (71:69).

Lietuva: J.Mačiulis 18 (tritaškiai 1/6, 7 atk.kam., 4 per.kam., 4 kld.), V.Vasylius 12 (5 atk.kam.), M.Prekevičius (4 rez.perd.) ir M.Kalnietis (4 kld.) - po 10, M.Anisimovas 5 (5 atk.kam.), T.Lydeka 4, J.Sinica ir A.Kavaliauskas - po 3, S.Babrauskas (7 atk.kam.) 2.

Švedijos vyrų krepšinio rinktinė 12 taškų surinko J.Kjellbomas, K.Grantas pridėjo 11, M.Linqvistas ir M.Levinas - po 9, R.Mbemba ir M.Jonzenas - po 8.