0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo penktosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa namuose 89:75 (30:20, 21:21, 22:18, 16:16) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 3:2.

Susitikimą kur kas sėkmingiau pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie prabėgus 3 minutėms jau turėjo dviženklį pranašumą – 11:0. „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė M. kalniečio baudos metimas – 1:11. Netrukus kauniečiai atsibudo po šalto dušo ir po truputį ėmė artėti. Įpusėjus kėliniui jų deficitas siekė jau tik 7 taškus – 9:16. Po kelių minučių vilniečiai vėl susigrąžino 10 taškų persvarą – 23:13. Skirtumas tarp komandų nepakito ir sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 30:20.

Antrajame ketvirtyje žalgiriečiai pradėjo vytis varžovus. Nors šiems pirmąsias penkias minutes pavyko išlaikyti dviženklį pranašumą, tačiau du iš eilės taiklūs M. Pociaus tritaškiai sumažino „Žalgirio“ deficitą iki 4 taškų – 34:39. Svečiams daugiau priartėti nepavyko. LKL čempionai likus žaisti 2 minutes S. Babrausko taiklus tritaškis atstatė dviženklį pranašumą – 40:30. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 51:41.

Po pertraukos „Žalgiriui“ buvo pavykę kiek priartėti (47:55), tačiau čia pat šeimininkai laimėjo atkarpą 6:0 bei atitrūko – 61:47. Po dviejų iš eilės minučių pertraukėlių svečiai šiek tiek aptirpdė varžovų persvarą (51:61), tačiau iš karto po to „Lietuvos rytas“ įmetė 5 taškus be atsako – 66:51. Kėlinys pasibaigė vilniečiams užtikrintai pirmaujant – 73:59.

Lemiama rungtynių atkarpa prasidėjo 4 kauniečių taškais iš eilės – 63:73. Žalgiriečių entuziazmą sumažino K. Bajramovičiaus tolimas metimas (76:63), o netrukus tris baudas sumetęs A. Jomantas įstūmė „Žalgirį“ į beviltišką padėtį – 79:63. Iš jos BBL čempionams išsikapstyti nepavyko. Ramiai išlaikę solidžią persvarą sostinės krepšininkai šventė užtikrintą pergalę – 89:75.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 21 (8 atk. kam.), Martynas Gecevičius 18, Steponas Babrauskas 16, Artūras Jomantas 11, Milko Bjelica 10, Igoris Miloševičius 8, Aronas Baynesas 3, Jonas Valančiūnas 2.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 21, Dainius Šalenga ir Mantas Kalnietis po 12, Aleksandras Čapinas 10, Tadas Klimavičius 8 (6 atk. kam.), Mario Delašas 7, Travisas Watsonas 3, Marcusas Brownas 2.