LKL pusfinalį triuškinama pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Įspūdingai iš toli atakavę vilniečiai savo aikštelėje 108:61 (25:17, 34:16, 22:20, 28:8) nušlavė Utenos „Juventus“ klubą ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Tokį didžiulį skirtumą lėmė itin taiklūs vilniečių šūviai iš toli – „Lietuvos ryto“ žaidėjai pataikė net 19 tritaškių iš 32 (60 procentų).

Rungtynės prasidėjo tiksliu Simo Buterlevičiaus dvitaškiu, tačiau „Juventus“ į tai atsakė atkarpa 6:0 ir po Arūno Vasiliausko bei Tomo Jasiulionio metimų išsiveržė į priekį – 6:2. Nors Kenanas Bajramovičius tolimu metimu išlygino rezultatą (8:8), įpusėjus kėliniui Jonas Elvikis vėl išvedė uteniškius į priekį – 11:8.

„Lietuvos rytas“ į tai atsakė spurtu 8:0 ir po S. Buterlevičiaus bei Donato Zavacko tritaškiu likus žaisti tris minutes įgijo penkių taškų persvarą – 16:11. Vilniečiams persvarą pavyko išlaikyti iki pat ketvirčio pabaigos ir po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ turėjo aštuonių taškų pranašumą – 25:17.

Antrajame kėlinyje sužaidus dvi minutes Martynas Gecevičius pirmą kartą padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki dviženklio – 27:17. Nors uteniškiams buvo pavykę šiek tiek priartėti (20:27), „Lietuvos rytas“ atsakė atkarpa 22:4 ir likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos po Vido Ginevičiaus baudos metimų padidino persvarą iki 25 taškų – 49:24. Kėlinio pabaigoje vilniečiai dar labiau nutolo ir įpusėjus susitikimui jau triuškino varžovus – 59:33.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ netrukus įgijo trisdešimties taškų persvarą (63:33), o kėlinys labiausiai įsiminė aukštaūgių Aarono Bayneso ir Tomo Jasiulionio susistumdymu bei įspūdingu Dariaus Pakamanio dėjimu. Aikštės šeimininkai iki pat kėlinio pabaigos ir laikė solidžią persvarą ir po trijų kėlinių „Juventus“ deficitas siekė 28 taškus – 53:81.

Paskutiniame kėlinyje vilniečiai tik dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 108:61.

Antrosios serijos rungtynės vyks kitą trečiadienį, balandžio 28 dieną, Utenoje.

„Lietuvos rytas“: K. Bajramovičius 22 (7 atk. kam.), S. Babrauskas (8 rez. perd.), M. Gecevičius ir D. Zavackas – po 17, S. Buterlevičius 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), J. Valančiūnas 11, V. Ginevičius 8 (9 rez. perd.), A. Baynesas 2.

„Juventus“: D. Pakamanis 18, P. Morkeliūnas 13, T. Jasiulionis 9, J. Elvikis 6, A. Vasiliauskas 5, A. Mineikis ir Ž. Urbonas – po 4, Š. Vėlius 2.