Lietuvos čempionai Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai antradienį svečiuose pralaimėjo FIBA-Europa Čempionų taurės antrojo etapo B grupės ketvirtojo turo rungtynes Rygos "Skonto" ekipai 81:82 Tačiau kitame šio turo mače Salonikų PAOK namuose netikėtai įveikė lyderį Vrsačo "Hemofarm" 86:78 ir išsaugojo lietuviams viltis grupėje užimti pirmąją vietą.

Po šių rungtynių "Hemofarm" turi 3 pergales, "Lietuvos rytas" ir "Skonto" - po 2, o PAOK - 1.

Vilniečių nesėkmę Rygoje lėmė prastai sužaistas trečiasis kėlinys, kai varžovai pakeitė gynybos sistemą. Pirmojoje rungtynių pusėje 21 tašką pelnęs Aleksandras Okunskis pavargo, o kitų lyderių neatsirado, nes Arvydas Macijauskas ir Ramūnas Šiškauskas buvo akylai saugomi.

Vilniečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 18:12. Tačiau kėlinio pabaigoje šeimininkai sumažino skirtumą.

Po pertraukėlės svečiai vėl buvo taiklesni ir įgijo net 14 taškų pranašumą - 45:31. Deja, jo nepavyko išsaugoti, ir dar iki pertraukos latviai priartėjo iki 47:39, o trečiojo kėlinio pradžioje ir išlygino rezultatą - 47:47.

Iki 26 min. vilniečiams taškus pelnė tik Vladimiras Krstičius, o A. Okunskis leido varžovams šeimininkauti po krepšiais.

28 min. "Skonto" įgijo net šešių taškų persvarą (61:55), o po trijų kėlinių pirmavo 67:63.

Tačiau vilniečiams dar pavyko išsiveržti į priekį. Paskutinį kartą jie pirmavo 77:76, o esant rezultatui 81:82 ir likus 27 sek. gavo teisę rengti lemiamą ataką. Deja, lėtas kamuolio stuksenimas į grindis baigėsi netiksliu tolimu Ramūno Šiškausko metimu. Likus 2,9 sek., "Lietuvos rytas" dar spėjo prasižengti. Latvių žaidėjas nepataikė nė vienos baudos, tačiau likusių poros sekundžių nepakako atakai, ir R. Šiškausko iš toli sviestas kamuolys skriejo pro šalį.

Po rungtynių "Skonto" treneris Valdis Valteris pažymėjo, kad lietuviai nemoka žaisti prieš zoninę gynybą ir tai latviai išnaudojo. "Po pirmųjų rungtynių mes padarėme išvadas ir gerai padirbėjome gynyboje, neleidę žaisti Macijauskui ir Šiškauskui", - džiaugėsi jis.

"Lietuvos ryto" treneris Jonas Kazlauskas neatvyko į spaudos konferenciją, atsiuntęs savo asistentą Kęstutį Kemzūrą. Jis teigė, kad "Skonto" sužaidė geras rungtynes, o vilniečiai nesugebėjo įveikti pasikeitusios gynybos ir darė daug klaidų. "Galima sakyti, kad esame patenkinti pirmąja rungtynių puse, tačiau antrojoje sužlugome, o pabaigoje tiesiog nesisekė", - sakė K. Kemzūra.

Kitas rungtynes vilniečiai žais kovo 18-ąją namuose su Salonikų PAOK.Statistika.

Rygos "Skonto" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 82:81 (22:23, 17:24, 28:16, 15:18).

"Skonto" taškus pelnė: K. Valters 21, J. Blums 19, T. Ostler 16, A. Vitols 9, E. Šneps 8, A. Biedrins 5, L. Wilson 2, S. Valters 2, G. Jahovičs 0, K. Janičenoks 0.

"Lietuvos rytui": A. Okunskij 24, A. Macijauskas 16, A. Lucas 14, R. Šiškauskas 12, V. Krstič 6, A. Šležas 4, S. Jasaitis 3, A. Javtokas 2, K. Šeštokas 0.

Taiklumas.Dvitaškiai 19/29 (65,5 proc.) ir 21/43 (48,8), tritaškiai 11/24 (45,8) ir 6/23 (26,1), baudos 11/22 (50,0) ir 21/25 (84,0).Atkovoti kamuoliai - 28 ir 33, klaidos - 17 ir 14.