„Lietuvos rytas“ trečiadienį išvykoje kovojo su Europos taurės senbuviais. Vilniečiai po dviejų pratęsimų 115:124 nusileido Berlyno ALBA klubui.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: C.Fisheris, D.Loganas, A.Jomantas, D.Gordonas ir A.Lapeta.

Vilniaus ekipa sėkmingai pradėjo mačą ir pirmavo 6:0. Nors Berlyno klubo žaidėjai bandė perimti iniciatyvą, vilniečiai iki 8 minutės pirmavo bent dviem taškais, o paskutinę ketvirčio minutę turėjo 7 taškų pranašumą – 19:12.

Tačiau per likusį laiką šeimininkai sumaniai naudojosi „Lietuvos ryto“ klaidomis ir sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 19:17. Vokiečiai antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo pirmą kartą išsiveržti į priekį – 23:25. Nuo ketvirčio vidurio komandos pradėjo žūtbūtinę kovą ir ALBA atstovai pirmavo 3 taškų skirtumu - 29:32. A.Gudaitis pasižymėjo galingu dėjimu, o netrukus „apdovanojo“ varžovą bloku - 31:33. Kėlinio pabaigoje C.Fisheris ir D.Loganas įskraidino po tolimą metimą ir ALBA persvara siekė vos tašką - 44:45.

Nors Vokietijos klubas sėkmingiau pradėjo kėlinį ir pirmavo 44:48, D.Gordono du perimti kamuoliai lėmė sėkmingą „Lietuvos ryto“atkarpą, po kurios jau ir pirmavo 50:48. Po sėkmingos vilniečių atkarpos sulaukta ir ALBA atsako – pastarieji įsūdė 7 „sausus“ taškus ir Tomui Pačėsui teko imti minutės pertraukėlę esant rezultatui 50:55. Ketvirtą kėlinį ALBA pradėjo uraganiniu puolimu ir įgijo didžiausią turėtą persvarą: 61:69. Bet po Tomo Pačėso nurodymų vilniečiai gan greitai atsitiesė – 65:69. Maža to, 4 min. po D.Gailiaus metimų ir blokų varžovams D.Logano tritaškis išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 74:72.

Įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ po D.Gailiaus tritaškio jau pirmavo 83:74. Nors vokiečiai atsakė tritaškiu, bet D.Gailius vėl smeigė tolimą metimą.

Priešpaskutinę minutę vilniečiai pirmavo 88:84. Bet vokiečiai nenuleido rankų – tritaškiais vijosi svečius. Kai „Lietuvos rytas“ pirmavo 91:89, A.Jomanats prarado kamuolį, o ALBA tolimu metimu išsiveržė į priekį 91:92. Tačiau padėtį gelbėjo D.Loganas – likus kovoti 4 sek. jis stojo prie baudų linijos, pataikė vieną baudą ir ekipos žaidė pratęsimą.