0
TV3

Vilniaus „Lietuvos rytas“ tęsia sėkmingą žygį VTB Vieningosios lygos turnyre. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai namuose 95:73 (11:16, 20:18, 35:18, 29:21) sutriuškino Talino „Kalev/Cramo“ (3/11) krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

„Lietuvos rytas“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Tomislavas Zubčičius ir Patrickas O'Bryantas.

Pirmoji mačo minutė buvo nevaisinga – ekipos taškų nepelnė. Tylą nutraukė B.Fallas, įkrovęs į varžovų krepšį – 2:0. Netrukus N.Nedovičius pataikė tritaškį. Varžovų ataka baigėsi nesėkmingai, tačiau šeimininkai taip pat nesugebėjo pasinaudoti proga. Pirmasis kėlinys nebuvo itin rezultatyvus. Įpusėjus kėliniui pirmavo svečiai – 6:3.

„Lietuvos ryto” krepšininkams nepavykdavo išpildyti derinių ir „Kalev/Cramo“ komanda šovė į priekį - likus žaisi trims minutėms „Kalev/Cramo“ krepšininkai pirmavo 11:5. Netrukus svečiai pirmavo 13:6, tačiau Steponas Babrauskas po greitos atakos sugebėjo sumažinti atotrūkį – 8:13. Pirmasis kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ atsiliekant 11:16.

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo Janis Blūmas, pataikęs tritaškį – 14:16. Sužaidus porą minučių Miltonas Palacio greitos atakos metu iš po krepšio pelnė du taškus – 16:18. Netrukus dvitaškį pridėjo D. Ivanovas, tačiau jam atsakė A.Škele – 23:18. Įpusėjus kėliniui skirtumą dar padidino A.Škele, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda nepasidavė ir netrukus įgijo pranašumą.

Tritaškį pataikęs J.Blūmas skirtumą sumažino iki 21:25. Netrukus du baudos metimus pataikė M.Palacio. Sužaidus septynias minutes dar vieną tritaškį pataikė J.Blūmas ir vilniečiai pirmavo 26:25. Estijos komanda atkarpą laimėjo 6:0 ir likus žaisti porai minučių pirmavo 31:26. Po dviejų kėlinių aikštės šeimininkų deficitas buvo 3 taškai – 31:34.

Vilniečiai į aikštę po didžiosios pertraukos išleido Eimantą Bendžių, kuris iškart pataikė tritaškį - 34:34. Netrukus dvitaškį pataikė R.Seibutis - 36:34. Kitoje atakoje šis krepšininkas vėl atakavo taikliai - 38:34. Talino komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos N.Nedovičius dar padidino skirtumą - 41:34.

Prie jo prisidėjo ir D.Ivanovas - 43:34. Talino komanda pirmuosius taškus pelnė sužaidusi beveik keturias minutes - 36:45. Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 53:37. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės vilniečiai pirmavo 62:49. Trečiasis kėlinys baigėsi šeimininkų naudai 66:52.