„Lietuvos rytas“ po atkaklios kovos palaužė „Šiaulius“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams reikėjo laiko apsiprasti rekonstruotoje namų arenoje. Joje dar neišgaravus dažų kvapui „Lietuvos rytas“ įsivėlė į taškų lenktynes su „Šiauliais“, kuriose po dramatiškos kovos finišo liniją kirto pirmas - 98:92 (20:26, 28:25, 23:18, 27:23).

Atnaujintoje arenoje „Lietuvos rytui“ reikėjo laiko apsiprasti. Tuo tarpu šiauliečiai puikiai pradėjo mačą ir po trijų minučių pirmavo 13:3. Priekinės linijos pastangomis „Lietuvos rytas“ buvo priartėjęs 11:15, bet „Šiaulių“ legionieriai surengė spurtą 9:1, po kurio atstatė dviženklę persvarą (24:13). Baigianti pirmajam kėliniui Adas Juškevičius, Billy Baronas ir Mike'as Moseris rezultatyviomis atakomis vėl aptirpdė atsilikimą. Po pirmojo kėlinio šiauliečiai pirmavo 26:20.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje vyko M.Moserio šou - daugiausia šio amerikiečio pastangomis „Šiaulių“ pranašumas ištirpo iki minimumo – 30:31. Po kurio laiko G.Orelikas tritaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 36:35. Vėliau vilniečių žaidimas vėl sustojo, J.Jucikas sugrąžino šiauliečiams persvarą ir suteikė progą kiek atsikvėpti – 43:39.

„Šiauliai“ ir toliau naudojosi skylėmis „Lietuvos ryto“ gynyboje – 46:41. Besibaigiant kėliniui vilniečiai suklydo ir už tai sumokėjo brangiai - M.Linkevičius pataikė iš toli, tačiau paskutinėmis ketvirčio sekundėmis P.Dambrauskui pavyko sušvelninti atsilikimą - 48:51.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ į aikštę grįžo radikaliai pasikeitęs - G.Orelikas tritaškiu išlygino rezultatą ir netrukus greitoje atakoje dar jį ir persvėrė – 53:51. Visi aikštėje buvę penketo nariai taškais prisidėjo prie „Lietuvos ryto“ spurto 8:0. Vilniečiai nutolo 62:53.

Antroje ketvirčio pusėje „Šiauliai“ pristabdė įsibėgėjusį „Lietuvos rytą“, bet skirtumas nemažėjo – 66:58. Vėliau J.Jucikas galingu dėjimu su A.Valeikos pražanga mažino atsilikimą – 63:68. Netrukus sekė du „Šiaulių“ tritaškiai, po kurių rezultatas jau buvo lygus – 68:68. Tačiau T.Leslie tritaškis prieš pat ketvirtąjį kėlinį suteikė vilniečiams dviejų taškų persvarą – 71:69.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Šiauliai“ nemažino apsukų ir toliau kibo vilniečiams į atlapus – 76:77. R.Olanderis dominavo po „Lietuvos ryto“ krepšiu, intrigos netrūko – 80:82. J.Jucikas persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai 86:85. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas buvo lygus – 88:88. A.Juškevičius likus pusantros minutės pataikė labai svarbų tritaškį (93:90). Šiauliečių atsakas iš toli buvo netikslus. A.Kavaliauskas pataikė abi baudas ir įtvirtino persvarą (95:90). Šeimininkai iškovojo pergalę 98:92.