„Lietuvos rytas“ patyrė skaudų antausį Belgijoje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai nesėkmingai pradėjo Europos taurės aštuntfinalį – pirmose L grupės rungtynėse Šarlerua mieste mūsiškiai apmaudžiai 74:78 (24:21, 15:10, 14:27, 21:20) pralaimėjo Belgijos čempionei „Spirou“ ekipai.

Pirmasis šių rungtynių kėlinys tapo tikru „Lietuvos ryto“ puolėjo Donato Zavacko šou. Per pirmas keturias minutes aukštaūgis pataikė keturis tolimus metimus iš eilės, pridėjo du baudų metimus, ir „Lietuvos rytas“ atitrūko - 20:12. Nors aikštelės šeimininkai laimėjo atkarpą 7:1 ir gerokai priartėjo (21:19), „Lietuvos rytas“ ketvirčio pabaigoje vėl šiek tiek padidino persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai priekyje - 24:21.

Antrąjį ketvirtį Lietuvos vicečempionai pradėjo spurtu 6:0 ir po Marijono Petravičiaus dvitaškio vėl susigrąžino devynių taškų persvarą - 30:21. Nors Belgijos klubas į tai atsakė dar solidesne atkarpa 8:0 (30:29), Stepono Babrausko keturi taškai ir dvi D. Zavacko baudos vėl leido „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį - 36:29. Kėlinį tolimu metimu baigė Martynas Gecevičius, ir įpusėjus susitikimui „Lietuvos rytas“ dar šiek tiek padidino savo persvarą - 39:31.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje užvirė atkakli kova. Nors po Milko Bjelicos dvitaškio vilniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (41:31), „Spirou“ atsakė spurtu 13:3 ir sužaidus šešias minutes trečiajame kėlinyje išlygino rezultatą - 44:44. Iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės Lenas Matela po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai - 54:53. Ketvirčio pabaigoje „Spirou“ komanda pelnė dar keturis taškus be atsako ir po trijų kėlinių jau Belgijos komanda priekyje - 58:53.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai ir toliau išlaikė pranašumą, o „Lietuvos rytas“ nuolat lipo „Spirou“ komandai ant kulnų. Po dviejų Chucko Eidsono baudos metimų komandas teskyrė vos du taškai (69:67). Nors varžovams vėl pavyko atitrūkti (74:69), D. Zavackas baudos metimu likus 40 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos dar kartą sumažino Belgijos klubo pranašumą iki dviejų taškų - 76:74. Paskutinės sėkmingos atakos vilniečiams surengti nepavyko, o aikštelės šeimininkai baudos metimais įtvirtino „Spirou“ pergalę - 78:74.

„Spirou“: J.Johnsonas 23 (dvitaškiai 6/8, tritaškiai 2/3), L.Matela 12, W.Wilkinsonas ir M.Walshas (tritaškiai 3/11) - po 11.

„Lietuvos rytas“: D.Zavackas 22 (tritaškiai 4/6, baudos 8/10), Ch.Eidsonas 19, M.Petravičius 10 (5 atk. kam.), M.Bjelica 9, S.Babrauskas 6, M.Gecevičius 4, M.Lukauskis 3 (dvitaškiai 0/3, tritaškiai 1/7), A.Jomantas 1.

Kitose šios dienos L grupės rungtynėse Bilbao „Iurbentia“ (Ispanija) klubas namuose 71:62 pranoko Kvakenbriuko „Artland Dragons“ (Vokietija) komandą.

Priminsime, kad pirmajame Europos taurės turnyro etape Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda iškovojo tris pergales ir patyrė tiek pat nesėkmių bei E grupėje užėmė antrąją vietą, garantavusią kelialapį į varžybų aštuntfinalį.