Pirmosiose ULEB taurės turnyro aštuntfinalio rungtynėse Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai antradienį svečiuose trijų taškų skirtumu 80:77 (10:20, 21:20, 24:20, 25:17) įveikė Sofijos "Lukoil Academic" (Bulgarija) komandą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Aaronas Lucasas, pelnęs 19 taškų. 17 taškų į varžovų krepšį įmetė Ramūnas Šiškauskas, 14 - Simas Jasaitis, 13 - Andrius Šležas.

Šeimininkų gretose išsiskyrė amerikiečiai Bryantas Smithas (Brajanas Smitas) ir 221 cm vidurio puolėjas Priestas Lauderdale`as (Priestas Lauderdeilas), pelnę atitinkamai 25 ir 20 taškų.

Įspūdingai pradėję rungtynes "Lucoil Academic" krepšininkai per pirmąsias penkias minutes pelnė 12 sausų taškų (12:0) ir laimėjo kėlinį 20:10. Šią dešimties taškų persvarą persvarą bulgarų klubas išsaugojo iki antrojo kėlinio vidurio, o įpusėjus mačui pirmavo 40:31.

Per trečiąjį kėlinį "Lietuvos ryto" ekipa sumažino atsilikimą iki penkių taškų (55:60).

Pagrindinis vilniečių spurtas įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai jie, laimėję penkių minučių atkarpą 11:0, ne tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir įgijo keturių taškų persvarą (68:64).

Priešpaskutinę rungtynių minutę "Lietuvos ryto" krepšininkai buvo įgiję šešių taškų persvarą (76:70), tačiau iki susitikimo pabaigos aikštės šeimininkams pavyko sušvelninti skirtumą.

Atsakomosios aštuntfinalio rungtynės po savaitės vyks Vilniuje.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) ir keturis lietuvius savo gretose turinčios Sopoto "Prokom Trefl" (Lenkija) ekipų laimėtoju. Pirmąjį šių klubų mačą Izraelyje rezultatu 77:67 laimėjo "Hapoel" krepšininkai.

Antradienio rungtynių statistika:

Sofijos "PBC Lukoil Academic" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 77:80(20:10, 20:21, 20:24, 17:25), 3 500 žiūrovų.Bryant Smith 25 Aaron Lucas 19Priest Lauderdale 23 Ramūnas Šiškauskas 17Todor Stoykov 14 Simas Jasaitis 14Yuliyan Radionov 10 Andrius Šležas 13Aleksandar Glintič 3 Robertas Javtokas 6Tencho Banev 2 Mindaugas Lukauskis 3Nenad Pistoljevič 0 Dickey Simpkins 3Miljan Goljovič 3Povilas Čiukinas 2

komandų taiklumas:2 tšk.: 25/42 (59,5 proc.) 22/34 (64,7 proc.)3 tšk.: 4/18 (22,2) 7/28 (25,0)baudos: 15/23 (65,2) 15/21 (71,4)atkovoti kamuoliai: 35 43rezult. perdavimai: 9 4perimti kamuoliai: 13 6klaidos: 11 14blokuoti metimai: 3 1