40
Lietuvos rytas - Neptūnas (nuotr. Fotodiena.lt)

7 taiklūs Traviso Baderio tritaškiai nepadėjo „Neptūnui“ užbaigti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijos. „Lietuvos rytas“ 73:74 išvargo pergalę Klaipėdoje ir serijos likimas bus sprendžiamas sekmadienį „Siemens“ arenoje.

40

Tritaškius taikliau nei dvitaškius metę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau rungtynių pabaigoje, kai sprendėsi rungtynių ir pusfinalio serijos likimas, šaltakraujiškesni ir tikslesni buvo svečiai iš sostinės.

Pirmasis kėlinys buvo itin nerezultatyvus. Sužaidus 2 minutes ir 15 sekundžių buvo pelnyti pirmieji rungtynių taškai, sužaidus 3 minutes 30 sekundžių – pirmieji taškai „iš žaidimo“, o po kiek daugiau nei 7 minučių, Adamas Lapeta pelnė pirmuosiu „Lietuvos ryto“ taškus žaidimo metu. Po šio nerezultatyvaus kėlinio 9:10 pirmavo svečiai iš Vilniaus.

Pirmąją antrojo kėlinio pusę komandos žaidė taškas į tašką. Kėlinio viduryje gražiai sužaidė du „Lietuvos ryto“ puolėjai: A. Kavaliauskas pakabino kamuolį, o A. Lapeta įkrovė jį iš viršaus. Maža to, po minutės pertraukėlės tie patys du aukštaūgiai sukūrė identišką „žemė-oras“ epizodą. Klampus žaidimas tęsėsi visą pirmąją rungtynių pusę, po kurios Klaipėdos „Neptūnas“ buvo priekyje 31:29.

Dviem tritaškiais trečiąjį kėlinį atidarė klaipėdiečių legionierius Travisas Baderis. Į juos taip pat tritaškiais atsakė Deividas Gailius ir Adas Juškevičius. Tolimų metimų fiesta tęsėsi visą trečiąjį kėlinį, kuris buvo daugiau nei dvigubai rezultatyvesnis nei pirmasis. Prieš lemiamą ketvirtį „Neptūnas“ pirmavo 56:54.

T. Baderis tiesiog šėlo. 5 taiklūs tritaškiai iš šešių buvo jo sąskaitoje dar tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Sužaidus pusę ketvirčio komandas skyrė vos keli taškai, tad buvo aišku, kad serijos likimas spręsis paskutinėmis rungtynių akimirkomis. Artūro Gudaičio dėjimas, likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes padidino vilniečių persvarą iki rekordinės – 4 taškų. Tačiau tada apie save vėl priminė T. Baderis, kuris įsmeigė dar vieną tritaškį. „Lietuvos rytas“ padidino skirtumą iki 5 taškų, tačiau T. Braderis buvo tiesiog nesulaikomas ir šovė eilinį tolimą šūvį, Kendrickas Brownas prametė dvitaškį, o „Neptūnas“ išlygino rungtynių rezultatą. Vilniečiai turėjo 24 sekundes ir visas galimybes išplėšti pergalę. Vis dėlto klaipėdiečiai nusprendė prasižengti ir turėti paskutinę ataką savo rankose. K. Brownas abu baudos metimus pataikė, tačiau uostamiesčo klubui užpulti nepavyko, o D. Gailius turėjo galimybę užtvirtinti pergalę.Vienas baudos metimas taip pat skriejo pro šalį. „Neptūną“ dar galėjo išgelbėti Jerai Grantas, tačiau vienas jo baudos metimas buvo netaiklus.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė pagaliau prabilęs Artūras Gudaitis. Jo sąskaitoje 13 taškų, 6 išprovokuotos pražangos ir 19 naudingumo balų. Jam puikiai talkino Adas Juškevičius, pelnęs 12 taškų. Po 9 pridėjo A. Lapeta, G. Orelikas ir K. Brownas.

Uostamiesčio ekipoje rezultatyviausiai žaidė Travisas Badreris, pelnęs 21 tašką (7/9 tritaškiai, 4 atkovoti kamuoliai per 18 minučių). Antras pagal rezultatyvumą – Danielis Ewingas, kuris pelnė 13 taškų (4 rez. perdavimai, 3 atk. kamuoliai). Svarų žodį tarė ir Jerai Grantas su 10 taškų, 7 atkovotais kamuoliais ir 5 išprovokuotomis pražangomis.

Paskutinės serijos rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį 17 valandą Vilniuje. Jas tiesiogiai stebėkite per TV6 ir tv3.lt