0

Pergalingai Europos taurės ketvirtfinalį pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, savų sirgalių akivaizdoje 76:65 (18:9, 23:22, 20:18, 15:16) pranokę Donecko „Donetsk“ ekipą.

Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai atsakomose rungtynėse Ukrainoje (kovo 27 d.) galės pralaimėti ne didesniu nei skirtumu.

Rungtynės prasidėjo nervingai - netrūko klaidų, J.Valančiūnas prametė iš po krepšio ir nerealizavo dviejų baudų (4:4). Tiesa, didelių problemų puolime turėjo ukrainiečiai, o „Lietuvos rytas“ ėmė jomis naudotis - 11:7. Ketvirčio pabaigoje šeimininkai dar labiau atitrūko - galingai į krepšį „įkrovė“ J.Valančiūnas, o po R.Seibučio tritaškio skirtumas šoktelėjo iki 16:8. Pirmąjį kėlinuką „Lietuvos rytas“ laimėjo 18:9.

Antrajame kėlinyje „Donetsk“ ėmė mažinti deficitą ir pavojingai artėjo - 22:18. Vis dėlto ukrainiečiai koja kojon sostinės krepšininkams žengė neilgai - kovingai rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ prieš pertrauką galėjo džiaugtis dviženkle persvarą 41:31.

Po pertraukos fantastišką solo pasirodymą surengė S.Babrauskas. Po trijų jo tolimų metimų „Siemens“ arenoje susirinkę žiūrovai pakilo nuo sėdimų vietų, o „Lietuvos rytas“ nutolo 55:40. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos vicečempionai buvo priekyje - 61:49.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje skirtumas ėmė tirpti kaip sniegas pavasarį - 63:59. Tiesa, svarbiu momentu „Lietuvos rytas“ pademonstravo charakterį - 67:59. Lemiamomis minutėmis vilniečiai išsaugojo pergalingą pranašumą.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas 15, J.Valančiūnas 14, A.Jomantas 13, L.Robertsas 10, T.Rice'as ir R.Seibutis 8, M.Katelynas po 6, V.Dilys 2.