Lietuvos rinktinė išvargo pergalę prieš Kiniją

Tragiškai pirmą mačo pusę, bet puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidusi rezervinė Lietuvos rinktinė Čiamenio mieste draugiškose rungtynėse tik po pratęsimo rezultatu 82:77 (10:19, 15:21, 21:19, 24:11, 12:7) palaužė be traumuoto Yao Mingo rungtyniavusią Kinijos nacionalinę ekipą.

Rungtynes vangiai pradėjo Lietuvos krepšininkai, kurie labai netaikliai atakuodami varžovus krepšį, sužaidę 4 minutes atsiliko jau 2:8 bei privertė Ramūną Butautą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos lietuviai atsibudo ir surengė spurtą 6:0 bei išlygino rezultatą – 8:8. Kinai į tai atsakė tokia pat sėkminga atkarpa ir vėl susigrąžino pranašumą – 14:8. Iki kėlinuko pabaigos aikštelės šeimininkai dar šiek tiek padidino persvarą, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 9 taškus, – 19:10.

Vos prasidėjus antrajam kėlinukui skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 21:10. Sužaidus 3 minutes Kinijos rinktinė įgijo jau 15 taškų persvarą ir privertė R. Butautą prašyti dar vienos minutės pertraukėlės – 31:15, tačiau ji nepadėjo ir tokią persvarą Kinijos ekipa išlaikė iš įpusėjus susitikimui – 40:25.

Po didžiosios pertraukos mūsiškių žaidimas ir toliau negerėjo. Netaiklūs metimai skriejo vienas po kito, nemažėjo ir klaidų. Sužaidus 4 minutes kinai įgijo rekordinį pranašumą – 47:29. Tiesa, iš karto po to lietuviai spurtavo 9:0 ir priartėjo iki 38:47. Vis dėlto iki ketvirčio pabaigos kinai sugebėjo susigrąžinti dviženklę persvarą – 59:46.

Lemiamą kėlinuke Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 8:0 bei priartėjo iki – 54:59. Dar po kelių minučių lietuvių deficitas sumažėjo iki 4 taškų – 57:61. Likus žaisti 1 minutę mūsiškiai priartėjo iki 63:66. Paskutinėmis akimirkomis M.Katelynas dėjimu išlygino rezultatą ir po keturių kėlinių lygu – 70:70.

Pratęsimą dvitaškiu pradėjo Lietuvos rinktinė, tačiau kinai netrukus atsakė tuo pačiu. Visgi sužaidus dvi minutes Lietuvos ekipos persvara pasiekė keturis taškus – 76:72. Netrukus lietuviai laimėjo dar vieną atkarpą 6:2 ir padidino savo pranašumą iki aštuonių taškų – 82:74. Kinijos ekipa per likusį laiką sugebėjo pelnyti tris taškus, tačiau pergalę rezultatu 82:77 šventė Lietuvos komanda.

Lietuvos komandai Mantas Kalnietis pelnė 18 (7 rez. perd.), Renaldas Seibutis (4 atk. kam., 5 rez. perd.) – 15, Michailas Anisimovas (6 atk. kam.), Martynas Gecevičius ir Mindaugas Katelynas (10 atk. kam.) – po 12, Justas Sinica – 7, Giedrius Gustas ir Steponas Babrauskas – po 3. Andrius Mažutis taškų nepelnė, o Tautvydas Barštys nerungtyniavo.

Kinijos rinktinei Li Xiaoxunas surinko 16, Wangas Zhizhi – 14, Wangas Lei – 10.