Rojūnų aerodrome Panevėžio rajone vykusiame pasaulio akrobatinio skraidymo Jak-52 lėktuvais čempionate Lietuvos komanda pelnė sidabro medalius, skelbiama pranešime spaudai.

Mūsų šalies atstovai nusileido tik Rusijos sportininkams. Trečiąją vietą užėmė Ukrainos atstovai.

Komandų įskaitoje skaičiuojami trijų geriausiai pasirodžiusių lakūnų taškai.

Asmeninėje įskaitoje sidabro apdovanojimą pelnė lietuvė Onutė Motiejūnaitė, nedaug nusileidusi tik rusui Aleksandrui Miakiševui. Trečioje vietoje liko rusas Sergejus Dadykinas.

Iš visų dalyvių susikaupimu išsiskyrusi O. Motiejūnaitė santūriai kalbėjo, kad siekti pergalės jai padėjo knyga apie pasąmonės galią. „Pasinaudojau šia metodika, gerai užsiprogramavau ir laimėjau. Žinoma, šiek tiek reikia ir skristi mokėti“, - juokavo pasaulio vicečempionė.

Kitas Lietuvos atstovas Eltonas Meleckis asmeninėje įskaitoje užėmė penktąją, Aurimas Bezaras - aštuntąją, Viktoras Kurbedis - devintąją, Kazimieras Antanavičius - 11-ąją, o Žilvinas Lidžius - 15-ąja vietas.

Varžybose startavo 22 lakūnai.

Lakūnai skrido po keturis kartus - atliko privalomąją, laisvąją ir dvi nežinomas programas. Privalomoji ir laisvoji programos - tai akrobatinių figūrų deriniai, kuriuos lakūnai treniravosi namuose, savo aerodromuose, o nežinomos programos gimsta tik dieną prieš skrydį ir lakūnai neturi galimybių treniruotis danguje, tik žemėje.

Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatą vainikavo graži aviacijos šventė „Žmogus paukštis“. Aviacijos mylėtojai galėjo grožėtis ir akrobatiniais skrydžiais, ir sraigtasparnių, malūnsparnių, sklandytuvo, parašiutininkų pasirodymais, o didžiausių ovacijų pelnė Jurgis Kairys su vikriuoju akrobatiniu Su-31 lėktuvu.

Kitas pasaulio akrobatinio skraidymo Jak-52 lėktuvais čempionatas bus rengiamas po dvejų metų.