21
Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis. Lietuva - Graikija (LTeam/Vytautas Dranginis nuotr.)

Pirmadienį Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje (EJOF) startavo ir Lietuvos vaikinų iki 16 metų krepšinio rinktinė. Rolando Rakučio auklėtiniai pirmose B grupės rungtynėse 77:71 (25:18, 19:20, 13:17, 20:16) įveikė bendraamžius iš Graikijos.

21

Rungtynės prasidėjo gana atkaklia ir permaininga kova, tačiau neilgai trukus mūsiškiai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Po pirmojo ketvirčio Lietuvos rinktinė pirmavo 25:18, o antrojo pabaigoje, po Pauliaus Murausko tritaškio metimo, susikrovė ir rekordinę 12 taškų persvarą (42:30).

Visgi per likusias tris minutes graikai perpus sumažino atsilikimą, o pataikytas tritaškis su sirena pridėjo papildomo pasitikėjimo savimi – jo vedami varžovai po pertraukos netgi buvo išsiveržę į priekį (54:55). Bet prieš lemiamą kėlinį svarstyklės vėl buvo R. Rakučio auklėtinių pusėje (57:55).

Paskutinę dešimties minučių atkarpą kur kas geriau pradėjo Lietuvos 16-mečiai – po Tito Sargiūno tolimo šūvio ir Tautvydo Baltrušaičio dvitaškio greitajame puolime po perimto kamuolio komandas jau skyrė 9 taškai (67:58).

Ir nors Graikijos rinktinė ginklų dar nesiruošė sudėti bei surengė spurtą 6:0, netrukus sekė ir mūsiškių atsakas – Olegas Kojenetsas, Liutauras Lelevičius ir Emilis Butkus pelnė po du taškus ir atstatė turėtą pranašumą (77:68). Per likusias pusantros minutės Lietuvos komanda pergalės iš savo rankų nebepaleido.

Lietuva: Paulius Murauskas 16, Liutauras Lelevičius 15, Emilis Butkus 11 (6 atk. kam.), Tautvydas Baltrušaitis (7 atk. kam.) ir Titas Sargiūnas po 10, Olegas Kojenetsas 8 taškai.

Graikija: Lefteris Mantzoukas 20 (12 atk. kam.), Giannis Mermigkis 14, Thanasis Bazinas 12 taškų.

Antradienį lietuvių nuo 13:45 val. laukia akistata su Turkija, o trečiadienį nuo 16 val. mūsų rinktinė kovos prieš bendraamžius iš Ispanijos.

A grupėje grumiasi jaunieji Kroatijos, Prancūzijos, Serbijos ir Azerbaidžano krepšininkai. Kovas dėl medalių pratęs po dvi geriausias grupių ekipas.

2017 metais Dėre (Vengrija) Lietuvos krepšininkai tapo EJOF čempionais.