Tęsdami kasmetinę „žiemos išvarymo“ tradiciją, paskutinę žiemos dieną - vasario 28 d., šeštadienį, Trakų pilies prieigose, ant Galvės ežero ledo, įvyko atviras Lietuvos jėgos aitvarų čempionato etapas.

Varžybų dieną oro temperatūra siekė -4C, vėjas NW iki 10 m/s,ledą dengė 5-10 cm sniegas.

Varžybų dalyviai rungėsi trijose disciplinose.

Kite CROSS - Jėgos aitvarų krosas

Pučiant stiprėjančiam vėjui, dalyviai pažymėtą trasą turėjo įveikti du kartus.

LAISVOJI PROGRAMA - FREESTYLE

Laisvojo stiliaus programos rungtyje sportininkai, atlikdami aukštus šuolius ir įvairius manevrus, poromis rungėsi dėl geriausio oro akrobato titulo. Oro karaliais tapo:

1.Povilas VAISIAUSKAS

2.Antanas SYSAS

3.Vaidas RADIMONAS

HEAD KITEDRAG - 200m. SPRINTAS

Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtos ir jėgos aitvarų sprinto varžybos.

Dalyviai, pažymėtoje trasoje įveikdami 200 m., pasiekė oficialų varžybų ir neoficialų jėgos aitvarų Lietuvos greičio rekordą ant sniego - 52 km/h.

Rimstant vėjui, atlikę po du bandymus, nugalėtojais tapo du dalyviai, įveikę trasą per 15 sekundžių:

Eduardas SILVA (snieglentė) 15s - 52 km/h

Gediminas SINKEVIČIUS (slidės) 15s - 52 km/h

Sprinto nugalėtojai 200 metrų distancijoje metė iššūkį ir keturračiui, (700 kub. cm, Yamaha Grizzly). Dvikovos metu užfiksuotas 75 km/h greitis. Parodomojo sprinto nugalėtoju tapo keturratis.

Antroje dienos pusėję švietė saulė, tad varžybų dalyviai ir žiūrovai džiaugėsi įspūdingu reginiu. Varžybų trasos buvo sužymėtos vaizdingoje vietoje, tarp Trakų pilies ir Užutrakio dvaro.

Užkariavę Neringos kopas, Trakų padangę ir Galvės ežerą, varžybų dalyviai ir varžybų organizatoriai klubas Extreme-sports.lt, tikriausiai jau uždarė šios žiemos jėgos aitvarų sporto sezoną.

Atvirojo čempionato nugalėtojai buvo apdovanoti rėmėjų prizais ir vaizdingu parasparnio skrydžiu virš Trakų.