Nors šiandien Graikijoje vykusiame Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio pirmenybių finale mūsiškiai po atkaklios kovos rezultatu 50:57 (11:6, 14:21, 13:16, 12:14) ir nusileido šeimininkų graikų rinktinei, galime saviškiais tik didžiuotis ir būti tikri tuo, kad Lietuvos krepšinio laukia šviesi ateitis.

Abi ekipos finalo susitikimą pradėjo slegiamos didžiulės nervinės įtampos ir tai atsispindėjo žaidime. Tiek vienos, tiek kitos komandos krepšininkai nepataikydavo iš patogių padėčių. Su startiniu jauduliu šiek tiek griečiau apsiprato Lietuvos rinktinė, kuri sužaidus penkias minutes pirmavo 6:0. Aikštės šeimininkai pirmuosius taškus pelnė sužaidus šešias minutes, kai baudos metimus tiksliai realizavo Konstantinos Sloukas. Likus žaisti dvi minutes Mantas Kadzevičius pataikė iš toli ir lietuvių persvara pasiekė devynis taškus - 11:2. Lietuvos ekipa demonstravo įspūdingą gynybą, kurią graikai pralaužė tik prasidėjus paskutinei pirmojo kėlinio minutei, kuomet pirmą metimą "iš žaidimo" pataikė Zisis Sarikopoulos. Per likusį laiką aikštės šeimininkai surengė dar vieną rezultatyvią ataką, tačiau po pirmojo kėlinio Lietuva priekyje - 11:6.

Antrojo kėlinio pradžioje daugiausiai D.Motiejūno ir M.Kadzevičiaus pastangomis lietuviai dar pirmavo 16:11, tačiau neturkus pralaimėjo atkarpą 2:10 ir likus žaisti keturias minutes iki ketvirčio pabaigos jau turėjo trijų taškų deficitą - 18:21. Per likusį aikštėje vyravo lygus, atletiškas krepšinis, kurį lydėjo gausybė netikslių metimų iš įvairių distancijų. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Kristijonas Gaška pataikė iš toli, tačiau analogišku metimu dar spėjo atsakyti ir graikai, kurie įpusėjus mačui jau priekyje - 27:25.

Trečiajame kėlinyje aikštėje ir vėl vyravo lygus žaidimas. Sužaidus penkias minutes graikai buvo įgiję penkių taškų persvarą (39:34), tačiau lietuviai sugebėjo ją šiek tiek panaikinti (36:39). Kėlinio pabaigoje iš toli pataikė Konstantinos Papanikolaou ir Graikijos komanda įgijo rekordinę septynių taškų persvarą - 43:36. Laimei M.Kadzevičius prieš pat finalinę sireną pelnė du taškus ir likus lemiamam ketvirčiui aikštės šeimininkai priekyje penkių taškų persvara - 43:38.

Paskutiniame ketvirtyje lietuviai atrodė gerokai išsekę, o graikai vis didino savo persvarą. Laimėję atkarpą 6:0, likus žaisti keturias minutes aikštės šeimininkai jau turėjo devynių taškų pranašumą - 51:42. Per likusį laiką visos lietuvių pastangos išsigelbėti buvo bevaisės ir Graikijos rinktinė triumfavo iškovodama pergalę rezultatu 57:50.

Vis dėltoi lietuvius reiktų pagirti tiek už iškovotus sidabro medalius, tiek už pasiaukojimą žaidimą iki paskutinės mačo akimirkos. Puikiausias to pavyzdys - D.Motiejūno skrydis į televizijos operatorių mačo pabaigoje, bandant išgelbėti į užribį skriejantį kamuolį.

Lietuva: D.Motiejūnas 17 (dvitaškiai 8/17, 12 atk. kam.), K.Gaška 9, G.Bertašius 8, M.Kadzevičius 7, A.Pečiukevičius 4,T.Šležas 3 (1/8 dvitaškių, 1/4 baudų, 14 atk. kam.), G.Biruta 2.