Taline (Estija) pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionato II diviziono A grupėje startavo Lietuvos rinktinė. Sekmadienio popietę „Tallinn“ arenoje šalies ledo ritulininkai dvikovoje su Rumunijos bendraamžiais dominavo prieš varžovus, atsiliko paskutinėmis minutėmis, tačiau laimėjo pralaimėtas rungtynes rezultatu 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 0:0, 1:0). Pirmosiose čempionato rungtynėse Lietuvos rinktinė iškart ėmėsi darbo iš peties ir aikštelėje karaliavo nuo pirmųjų rungtynių minučių. Jau penktąją rungtynių minutę Lietuva išsiveržė į priekį, kai komandos kapitonas Danielius Nomanovas (04:07, Domantas Čypas, Ilja Četvertakas) po gražios kombinacijos įmušė įvartį.

Rumunija sugrąžino lygsvarą po keturių minučių, kai pirmos pavojingesnės atakos metu iš kairiojo krašto tiksliai smūgiu rezultatą išlygino Arnoldas Sillo.

Vėliau lietuviai turėjo dar bent keturias galimybes išsiveržti į priekį, tačiau ritulys į varžovų vartus nekrito.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai leido pajausti žaidimą varžovams kurie iš pradžių po Mircea Constantino (21:41), o vėliau po A.Sillo įvarčio daugumoje (24:36) atitrūko 3:1.

Sunkiu momentu Lietuvos ledo ritulininkai nepasimetė. Daugumoje Ilja Četvertakas (30:51, Edgaras Protčenka, D.Nomanovas) sušvelnino rezultatą, o vėliau kovingumo pavyzdį parodė D.Čypas. Lietuvis pakovojo dėl ritulio varžovų gynybos zonoje, perėmė jį ir vienas nuskubėjęs link varžovų vartų išlygino rezultatą 3:3.

Trečiajame kėlinyje lietuviai atsidūrė ties praraja, tačiau sugebėjo išsigelbėti. Praleidę Tiboro Albeerto įvartį (44:29), atstatė lygų rezultatą po itin naudingai rungtynėse žaidusio D.Nomanovo įvarčio (47:41), kai puolėjas išnaudojo baudos smūgį.

Rungtynių pabaigoje klaidos vos nepražudė lietuvių. Likę trise prieš penkis, lietuviai gavo įvartį iki trečiojo kėlinio pabaigos likus vos pusantros minutės (Hugo Gecse, 58:31).

Laimei, netrukus prasižengė ir rumunai, ir Lietuvos rintinės štabas vietoj vartininko išleido ir šeštą aikštės žaidėją. Tai pasiteisino – rezultatą likus 22 sek. iki rungtynių pabaigos išlygino Ugnius Čižas.

Pratęsimo metu įvarčių pasiekta nebuvo, o baudinių serijoje komandos mušė įvarčius iki pat trečiųjų smūgių serijos. Paskutiniuoju metimu pasižymėjo Paulius Gintautas, o rumuno smūgį atrėmė geriausiuoju Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas Simas Baltrūnas.

Lietuviai į varžovų vartus metė 56 kartus, varžovai – 28.

„Čempionate smulkių klaidų nedovanos nė viena komanda, ką pamatėme šiose rungtynėse. Visi nori laimėti, visi kaunasi tik dėl pergalės. Tad reikės kautis iki galo visose rungtynėse, nes komandos apylygės. Tad pradedame ruoštis rytdienos kovai su Didžiąja Britanija“,- po dvikovos komandos žaidimą komentavo vyriausiasis treneris latvis Aigaras Ciprusas.

Pirmadienį Lietuvos U-20 rinktinė su D.Britanija susitiks 13.val. Lietuvos laiku.