Lietuvos jaunimo iki 20 metų rinktinė nesėkmingai pradėjo kovas Europos čempionato B grupėje, sudėtingose pirmose pogrupio rungtynėse tik po pratęsimo rezultatu 85:90 (17:16, 12:15, 24:22, 24:24, 8:13) nusileisdama Turkijos krepšininkams.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyko atkakli kova. Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, o svaresnio pranašumo įgyti nepavyko nė vienai ekipai. Abiejų komandų treneriai dažnai keitė krepšininkus, o po pirmojo kėlinuko lietuviai turėjo minimalų pranašumą 17:16.

Antrojo kėlinuko pradžioje Lietuvos rinktinei pavyko įgyti 4 taškų persvarą, kurią jaunimas išlaikė iki kėlinuko vidurio (24:20). Tačiau devynis taškus iš eilės pelnė turkų vidurio puolėjas Oguzas Savas ir varžovai ne tik pasivijo mūsiškius, tačiau ir pralenkė 29:24. Likus žaisti 8 sekundėms taiklus Ernesto Ežerskio baudos metimas išlygino rezultatą, bet jau 18-ąjį tašką pelnęs Stambulo "Fenerbahce Ulker" ekipos žaidėjas O.Savas išvedė savo komandą į priekį ir po dviejų kėlinukų varžovai buvo priekyje 31:29.

Po didžiosios pertraukos lietuviai išlygino rezultatą, o galingas Povilo Butkevičiaus dėjimas su pražanga išvedė mūsiškius į priekį 36:33. Vis dėlto turkams pavyko persverti rezultatą savo naudai (39:38), tačiau Lietuvos rintinės spurtas 5:0 grąžino persvarą (43:39). Lietuviams pavyko padidinti pranašumą iki 7 taškų (50:43), tačiau vos tik pailsėti atsisėdo Povilas Butkevičius Lietuvos rinktinės persvara sumažėjo iki 2 taškų (49:51), o po trijų kėlinukų rezultatas buvo lygus 53:53.

Lemiamą kėlinuką pradėjo taiklus Pauliaus Ivanausko dvitaškis, tačiau tolimu metimu atsakė C.Oneris (55:56). Aktyvaus P.Butkevičiaus žaidimo gynyboje ir puolime dėka, Lietuvos rinktinei pavyko susigrąžinti pranašumą (61:58), tačiau varžovai ir toliau lipo ant kulnų. Sužaidus keturias minutes rezultatas ir vėl buvo lygus 61:61. Turkams buvo pavykę persverti rezultatą (64:61), tačiau užtikrintai žaidęs P.Butkevičius grąžino lietuviams pranašumą ir likus žaisti tris minutes mūsiškiai buvo priekyje 69:64.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes dėjimą su pražanga atliko Remigijus Trakimas, o varžovų lyderis O.Savas buvo priverstas palikti aikštelę dėl penkių pražangų limito. Lietuvos komanda likus žaisti pusantros minutės nutolo per 6 taškus, tačiau du baudos metimus ir tritaškį pataikė Mehmetas Yagmuras ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki minimumo (74:75).

Likus žaisti trylika sekundžių Edvinas Ruzgas pataikė abu baudos metimus, o C.Oneris tritaškiu išlygino rezultatą (77:77). Paskutinis V.Dylio metimas buvo netikslus, todėl nugalėtoją teko aiškinti pratęsimo metu.

Pirmieji dvitaškį pratęsimo metu pelnė lietuviai, tačiau įsižaidę turkai didino žaidimo tempą ir likus žaisti dvi minutes pirmavo 84:79. Lietuviai pataikydavo po vieną baudos metimą iš dviejų, o turkų žaidėjo M.Yagmuro stabdyti nepavykdavo. Jis sumetė abu baudos metimus likus žaisti daugiau nei minutę ir sugrąžino 5 taškų persvarą Turkijos rinktinei (86:81). Likus žaisti 39 sekundes M.Gotkas prametė abu baudos metimus, o kamuolį atkovojęs Arnas Labuckas sumetė abu baudos metimus ir sumažino atsilikimą iki 1 taško (85:86). Tačiau M.Yagmuras pataikė dvitaškį, o po to dar vieną ir užtvirtino turkų pergalę 90:85.

Lietuvos komandoje sunkiausiai sulaikomas buvo Povilas Butkevičius, kuris pelnė 25 taškus (dvitaškiai 9/14) ir atkovojo 16 kamuolių, Remigijus Trakimas pridėjo 13 taškų (7 atk.kam., 3 per.kam.),Vilmantas Dilys pridėjo – 12 taškų (6 kld.).

Lietuva: P.Butkevičius 25 (16 atk.kam., 5 praž.), R.Trakimas (6 atk.kam., 3 per.kam.) V.Dilys (6 kld., 5 praž.) 12, K.Petrukonis 8, A.Labuckas 7 (6 atk.kam.), E.Ežerskis 6.

Turkija: M.Yagmuras 24 (8 rez.perd.), O.Savas 21 (5 atk.kam., 5 praž.), C.Oneris 15, C.Nalga 11, B.Pacunas (10 atk.kam., 5 praž.) 8.

* * *

Kitose B grupės rungtynėse Rusijos jaunieji krepšininkai 78:70 įveikė graikus.

Aleksejus Shvedas nugalėtojams pelnė 27 taškus (6 atk.kam.) ir buvo vienintelis Rusijos komandos krepšininkas, surinkęs dviženklį taškų skaičių.

Graikams Dimitrios Verginis pelnė 14 taškų, Michailas Giannakidis ir Michailas Tsairelis (7 atk.kam.) surinko po 12 taškų.

* * *

Antrąją čempionato dieną lietuviai 14:15 valandą kovos su rusais, o graikai 16:30 kausis su turkais.

* * *

Į kitą varžybų etapą pateks po tris geriausiai pasirodžiusias kiekvienos grupės komandas. Paskutinę vietą užėmusios ekipos rungsis dėl 13 - 16 vietų.