Lietuvos vyrų golbolo rinktinė Juodkalnijoje vykstančiame Europos čempionate tęsia aukso medalio ir, tuo pačiu, kelialapio į Paryžiaus paralimpines žaidynes medžioklę.

Čempionato pusfinalyje lietuviai užtikrintai 11:1 (8:1) sutriuškino Turkijos rinktinę ir pateko į didįjį finalą. Rungtynės buvo nutrauktos antrojo kėlinio pradžioje, kai lietuvių persvara pasiekė dviženklę atžymą.

Lietuvos rinktinės įvarčių sąskaitą antrą minutę atidarė Genrikas Pavliukianecas, netrukus taikliai atakavo dar kartą. Du įvarčius pridėjo gimtadienį šiandien švenčiantis Justas Pažarauskas, ir Lietuva pirmo kėlinio viduryje nutolo 4:0. Iki pertraukos turkams G. Pavliukianecas oponentams atseikėjo dar tris įvarčius, J. Pažarauskas pridėjo vieną. Turkai atsakė taikliu metimu, bet Lietuva pirmavo – 8:1.

Antrame kėlinyje turkų agoniją užbaigė G. Pavliukianecas. Lietuvos rinktinės atakų lyderis realizavo du baudinius, pelnė vieną įvartį „iš žaidimo“ ir padidino persvarą iki dviženklės – 11:1. Pagal golbolo taisykles mačas buvo nutraukas, pergalė įskaityta Lietuvos rinktinei.

Nugalėtojams G. Pavliukianecas pelnė 8 įvarčius, J. Pažarauskas pasižymėjo 3 kartus.

Lietuvos rinktinė šeštadienį finale susitiks su Ukraina. Pastaroji pusfinalyje 7:3 nugalėjo Izraelį. Ukrainos golbolininkai laimėjo B grupės varžybas, patirdami vienintelį pralaimėjimą. Lietuva žygiuoja pergalingai.

„Džiaugiuosi komanda, šiandien atrodėme labai gerai. Džiaugiuosi, kad komanda kuo toliau tuo geriau žaidžia – šiandien įvykdė planus ir gynyboje, ir puolime. Viską, ką buvome susitarę, jie idealiai įvykdė. Ir matosi to rezultatas. Rytoj laukia finalas, kovosime dėl kelialapio į Paryžių. Tikiuosi, kad vyrai dar turės jėgų ir jas visas atiduos“, – po rungtynių sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Klaidas Janeika.

„Labai smagu, nes pastaruoju metu mums pusfinalis vis pakišdavo koją. Atrodė, kad turkai yra vien iš stipriausių šiame čempionate, bet mes buvome labai gerai susikaupę, demonstravome labai gerą gynybą. Tokio rezultato nesitikėjome. Man tai tikrai čia buvo gera gimtadienio dovana, taip pat ir visai mūsų komandai. Svarbiausia, kad šį kelialapį į finalą rytoj paverstume kelialapiu į paralimpines žaidynes. Stengsimės taip žaisti, kaip žaidėme pastarąsias kelias dienas. Manau, mums pavyks“, – kalbėjo J. Pažarauskas.

Lietuviai ketvirtfinalyje 12:2 sutriuškino suomius, o turkai taip pat nesunkiai – 13:3 – pranoko britus.

Turkai B grupės turnyre iškovojo tris pergales ir patyrė tik vieną pralaimėjimą, lentelėje jie liko antri ir tik dėl prastesnio įvarčių santykio užleido pirmą vietą ukrainiečiams. Lietuviai A grupėje laimėjo visus 4 mačus.

Lietuvos golbolo komanda paralimpinėse žaidynėse be pertraukų dalyvauja nuo 2000 m. ir keturis kartus yra tapusi prizininke – 2000 m. Sidnėjuje iškovojo sidabrą, 2008 m. Pekine šį pasiekimą pakartojo, 2016 m. Rio de Žaneire tapo paralimpine čempione, o 2021 m. Tokijuje pasipuošė bronzos medaliais.