0

Lietuvos futbolo rinktinei nepavyko sėkminga gaida baigti 2014 metų Pasaulio čempionato atrankos ciklo. Pasiaukojančiai kovojusi mūsų šalies komanda Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione minimaliu rezultatu 0-1 turėjo pripažinti Bosnijos ir Hercegovinos pranašumą.

Nuo pirmų susitikimo minučių iniciatyvą į savo rankas perėmė bosniai. Pastarieji žaidė ilgais perdavimais, bet nuo jų lietuviams apsiginti pavyko. Mūsų komanda savo žaidimą grindė kontratakomis.

Per pirmas 10 mačo minučių Lietuvos rinktinės futbolininkai prie kamuolio prisiliesdavo tik epizodiškai. Svečiai stengėsi jį kontroliuoti kuo ilgiau ir atsiradus galimybei užpulti varžovus nepasiruošus. Tiesa, kartą pavojingą baudos smūgį atliko Miralemas Pjaničius, bet vartininkas Giedrius Arlauskis su iššūkiu susitvarkė.

Po kelių minučių Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė surengė dar vieną pavojingą ataką, kurios pabaigoje smūgį atliko Edinas Džeko. Mūsų komandos laimei, puolėjo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų tinklo išorę.

Artėjant pirmojo kėlinio viduriui bosnių baudos aikštelės prieigose buvo paskirtas baudos smūgis. Deja, bet iniciatyvos ėmęsis Tadas Kijanskas standartinę situaciją realizavo tragiškai ir kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštėje ir toliau dominavo svečiai. Bosniai kur kas ilgiau kontroliavo kamuolį ir siuntė aukštus perdavimus varžovų baudos aikštelės link. Savo ruožtu mūsiškiai priešininkų vartus trumpam užgulė 25 minutę, kai turėjo galimybę įžaisti keletą kampinių iš eilės. Viskas prasidėjo nuo stipraus Mindaugo Kalono smūgio iš toli.

28 minutę neužtikrintai sužaidė Lietuvos rinktinės krašto gynėjas Egidijus Vaitkūnas, kuris praradęs kamuolį privalėjo nedelsiant prasižengti prieš varžovą. Tai padaręs lietuvis prieš save išvydo geltoną kortelę. Kiek vėliau dar vieną pavojingą baudos smūgį atliko M.Pjaničius, su kuriuo dar kartą patikimai susitvarkė G.Arlauskis.

Pirmosios rungtynių dalies pabaigoje stipriai galvą susimušė Marius Žaliūkas. Futbolininkas atsitrenkė į spurtavusį Vedadą Ibiševičių ir kurį laiką buvo priverstas gulėti ant žaliosios vejos. Laimei, lietuvis galėjo tęsti rungtynes.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę gerą galimybę pasižymėti turėjo Deivydas Matulevičius. E.Vaitkūnas netikėtai varžovų baudos aikštelės link atliko perdavimą kaire koja, o joje galva smūgiavo minėtasis puolėjas. Deja, bet kamuolys praskriejo virš skersinio.

Antrąjį kėlinį bosniai pradėjo pavojingu epizodu prie Lietuvos rinktinės komandų vartų. Progą pasižymėti turėjo Erminas Bičakčičius, bet pastarasis ja nepasinaudojo.

53 minutę į G.Arlauskio ginamus vartus buvo pasiųstas dar vienas smūgis. Šį kartą varžovų vartų link kamuolį smūgiavo H.Medunjaninas, bet pastarasis tai darė netiksliai.

Antrosios rungtynių dalies viduryje Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė pelnė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Nors visi svečių aistruoliai pakilo iš sėdimų vietų, po kelių akimirkų jiems teko toliau nerimauti dėl savo komandos žaidimo.

67 minutę V.Ibiševičius atliko labai stiprų smūgį į Lietuvos rinktinės vartus. Nors kamuolys skriejo tiesiai į apatinį vartų kampą, puikiai sužaidė G.Arlauskis, kuris pasiuntė kamuolį už galinės linijos. Tiesa, jau po minutės tas pats V.Ibiševičius galiausiai pelnė įvartį ir išvedė svečius į priekį.

Įvartį pelnę svečiai sustoti neketino. Bosniai toliau didelėmis pajėgomis šturmavo šeimininkų vartus ir siekė antrojo įvarčio, bet lietuviai nesutriko ir tęsė kantrų darbą gynyboje.

Per likusias antrojo kėlinio minutes Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė turėjo progų savo turimą persvarą padvigubinti, bet jomis buvo nepasinaudota. Minimalia bosnių pergale pasibaigusios rungtynės lėmė tai, kad pastariesiems atitenka tiesioginis kelialapis į kitais metais Brazilijoje vyksiantį Pasaulio čempionatą.

Rezultatas:

Lietuva – Bosnija ir Hercegovina 0:1

28' E. Vaitkūnas (geltonoji kortelė)

37' D. Matulevičius (geltonoji kortelė)

68' [0 - 1] V. Ibiševičius

71' G. Vičius (geltonoji kortelė)

73' N. Valskis (geltonoji kortelė)

83' V. Borovskij (geltonoji kortelė)