28
Lietuvos U-18 rinktinė (nuotr. FIBA)

Sunkiai Europos U-18 čempionatą pradėję lietuviai, atrodo, pajautė žaidimą. Mūsiškiai 81:61 nugalėjo bendraamžius iš Graikijos ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

28

Turnyrą mūsiškiai pradėjo nesėkme prieš suomius, tačiau tada po pertraukos nugalėjo slovėnus, o po pergalės prieš Graikiją pakilo į pirmąją grupės vietą.

Pirmasis kėlinys buvo rezultatyvus: komandos žaidė greitą krepšinį ir gan neblogai pataikė: lietuviai „iš žaidimo“ sumetė 9 metimus iš 21, graikai – 9 iš 17. Keletą kartų mūsiškiai bandė truktelėti į priekį, tačiau užsikabinti ant bangos nepavykdamo

Tiesa, vėl ne kokia rungtynių pradžia buvo vienam talentingiausių Lietuvos rinktinės krepšininkui Arnui Veličkai, kuris per pirmas 10 minučių prametė 4 metimus iš 5. Po pirmojo kėlinio Graikijos komanda pirmavo 25:22.

Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko šiek tiek nutolti nuo varžovų ir po A. Veličkos dvitaškio mūsiškiai ketvirčio pabaigoje jau turėjo 9 taškų pranašumą (29:38).

Pirmąją susitikimo pusę mūsiškiai užbaigė galingai ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 45:31. Rezultatyviausias Lietuvos ekipos gretose buvo Lukas Uleckas su 14 taškų, o Arnas Velička buvo pataikęs vos 2 metimus iš 10.

Graikai trečiajame kėlinyje metė daug tritaškių ir buvo sumažinę atsilikimą iki 10-ties taškų, tačiau tada iš toli įšovė A. Velička ir vėl padidino atotrūkį. Varžovai pataikė dar vieną tritaškį ir Gediminas Petrauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Išvadas padarę lietuviai spurtavo ir po I. Sargiūno dvitaškio su pražanga bei rezultatyvių atakų po trijų kėlinių jau pirmavo 22 taškais (64:42).

Ketvirtas kėlinys tebuvo formalumas. Lietuvos aštuoniolikmečiai ramiai išlaikė persvarą ir iškovojo užtikrintą pergalę. Skirtumas vienu metu siekė ir 26 taškus, tačiau lietuviai kiek atsipalaidavo ir leido varžovams deficitą sumažinti.