Šeštadienį Mariboro mieste pasibaigė WAKO Europos kikbokso čempionatas. Šiame Europos čempionate dalyvavo 523 sportininkai iš 40 senojo žemyno valstybių. Kaip jau tapo tradicija, jame dalyvavo ir Lietuvos kikboksingo federacijos sportininkai. Šiais metais Lietuvos garbę atstovavo Mantas Rimdeika (Otso gym) ir Vincas Danisevičius (Status Unifight).

Šiame Europos čempionate pasižymėjo Vincas Danisevičius, kurį sirgaliai jau spėjo praminti Lietuviškuoju motyvatoriumi, jis iškovojo sidabro medalį. V. Danisevičius tik finale kelių taškų skirtumu nusileido galingam sportininkui iš Rusijos. Kova buvo labai apyligė ir vos keli taiklūs smūgiai galėjo atnešti mums aukso medalį. Vincui Danisevičiui 35metai, o sportuoti pradėjo vos prieš 2 metus. Daugelis teigia, kad jie jau per seni sportuoti, o Vincas (komandos draugai jį vadina Vincuku) įrodė, kad pradėti niekada ne pervėlu. Kai pirmą kartą jis atėjo į sporto salę, jam jau buvo 33 metai. Po pusės metų jis tapo prestižinio turnyro „Vilnius Open“ nugalėtoju, visai neseniai tapo Lietuvos kikbokso čempionu, finale nugalėjęs Pasaulio kikbokso čempioną.

Europos čempionate dalyvavo ir Mantas Rimdeika. Nors Mantas Rimdeika sėkmingai pradėjo čempionatą ir pirmoje kovoje varžovą nugalėjo nokautu, jam teko pripažinti varžovo pranašumą ketvirtfinalyje ir pasitraukti iš čempionato. Iki medalių trūko vienos pergalės, tačiau tai jaunas ir labai perspektyvus sportininkas iš kurio tikimasi ateityje daug pergalių ir medalių. Visai nesenai jis tapo Pasaulio kikbokso taurės nugalėtoju.

Džiugino ne tik sportininkai, bet ir teisėjai iš Lietuvos. Vadim Zelev buvo pripažintas geriausiu ringo teisėju, o Eduardui Špakovui buvo įteikta WAKO tarptautinės C kategorijos licencija. Lietuvoje tai jau 3 teisėjas turintis tarptautinę WAKO teisėjo licenciją. Šie pasiekimai parodo, kad kiekvienais metais stiprėja Lietuvos pozicijos kikbokso pasaulyje. Kuo daugiau turėsime pasaulinio lygio teisėjų, tuo daugiau sulauksime dėmesio iš kitų pasaulio valstybių federacijų ir turėsime stipresnes pozicijas.