Lietuviai toliau triuškina varžovus: įveikta Rumunija

Pamatykite visus įvarčius!

Pasaulio čempionato I diviziono B grupės turnyre Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo antrą triuškinamą pergalę iš eilės. Pirmadienį Berndo Haake auklėtiniai Krotatijoje vykstančiose varžybose 5:1 (2:1, 1:0, 2:0) nugalėjo rumunus.

Lietuvos rinktinė dvikovą pradėjo susikaupusi ir jau pirmosios atakos metu galėjo pelnyti įvartį. Atsilaikę mažumoje lietuviai surengė staigų išpuolį ir Povilas Verenis (05:30) kyštelėjo lazdą po Ugniaus Čižo perdavimo ir išvedė komandą į priekį.

Lietuvos rinktinė įgijo šansą žaisti daugumoje, prisitaikė, o varžovams dar kartą likus keturiems ant ledo, Mindaugas Kieras pelnė antrąjį įvartį (10:33, Nerijus Ališauskas, Donatas Kumeliauskas). Rumunijos rinktinė atsilygino lietuviams netikėtu įvarčiu, kai nestiprų komandos draugo smūgį pataisė Levente Lorinczas (14:17).

Ugnius Čižas pirmajame kėlinyje galėjo padidinti skirtumą, tačiau jo smūgiuotas ritulys pataikė į skersinį. Lietuvos rinktinė po pirmojo kėlinio pirmavo pagal metimus 13-7. Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė didino spaudimą varžovams ir po dar vieno varžovų pašalinimo iš aikštelės N.Ališauskas (29:28, M.Kieras, Arnoldas Bosas) smeigė dar vieną įvartį į varžovų vartus.

Rumunai po šio įvarčio atidavė iniciatyvą lietuviams, kurie vis ilgiau kombinuodavo varžovų gynybos zonoje. Joje itin sėkmingai atakas rezgė jauniausias ketvirtasis lietuvių penketukas. Lietuviai atkaklūs. Tai pademonstravo A.Bosas, neįmušęs pirmosios atakos metu pirmajame kėlinyje, tačiau tai padaręs pačioje trečiojo kėlinio pradžioje (40:20, Danielis Bogdziulis, D.Kumeliauskas).

Užtikrintai žaidę lietuviai nepaliko jokių vilčių varžovams ir trečiojo kėlinio pabaigoje pelnė dar vieną įvartį, kai daugumoje pasižymėjo Artūras Katulis (58:04, U.Čižas, Aimas Fiščevas). Lietuva šventė užtikrintą pergalę, o pagal metimus buvo geresnė užtikrintai: 39-17. Geriausiu rungtynių žaidėju Lietuvos komandoje pripažintas N.Ališauskas.

Turnyro nugalėtojai pateks į kitų metų I diviziono A grupę, o paskutinė grupėje likusi rinktinė iškris į II diviziono A grupę. Atrodo, pirmoji užduotis – išsilaikyti šiame divizione jau įgyvendinta, toliau lietuviai pamėgins kautis dėl apdovanojimų.