Taipėjuje (Taivanas) vykstančių 21-ųjų kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro pirmosiose rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė 112:20 (34:25:4, 25:2, 28:12) sutriuškino Honkongo ekipą.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Robertas Puzinas, 17 - Janis Skakunas, 14 - Arūnas Kubilius.

Moterų turnyre Lietuvos rinktinė 102:32 (20:7, 23:5, 24:6, 35:14) įveikė Japonijos krepšininkes.

Nugalėtojoms Justina Burbaitė pelnė 14, Jurgita Navickaityė - 13, o Sonata Rinkevičiūtė - 12 taškų.

Vyrų stalo teniso komandų varžybose lietuviai vienodu rezultatu - 3:0 įveikė Italijos ir Jemeno atstovus.

Badmintono mišrių komandų varžybose Lietuvos rinktinė 4:1 įveikė Šveicarijos ir 3:2 - Bulgarijos atstovus.

Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios baigsis rugsėjo 15 dieną, dalyvauja 4 tūkst. sportininkų iš 81 šalies. Žaidynių programoje - 20 sporto šakų varžybos.

Didžiausiame kurčiųjų sporto renginyje, kuris vyksta kas ketveri metai, Lietuvai atstovauja 43 sportininkai. Šios žaidynės nepriklausomos Lietuvos kurtiesiems yra penktosios. Lietuviai iki šiol šiose žaidynėse yra iškovoję 15 medalių.