Taipėjuje (Taivanas) vykstančių 21-ųjų kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje penktadienį pasaulio ir Europos čempionė Lietuvos rinktinė 120:78 (27:16, 28:14, 33:21, 32:27) nugalėjo Venesuelos komandą ir iškopė į pusfinalį.

Mūsų šalies komandoje pasižymėjo Robertas Puzinas. Jo sąskaitoje - 32 taškai, 8 atkovoti ir 6 perimti kamuoliai bei 5 rezultatyvūs perdavimai. Martynas Vainius (8 atk. kam.) pelnė 21 tašką, Arvydas Bareikis - 16, Andrejus Zenevičius - 14.

Pusfinalyje sekmadienį lietuviai žais su Ukrainos ekipa. Kitame pusfinalyje susitiks JAV ir Graikijos komandos.

Moterų krepšinio turnyro ketvirtfinalyje Europos vicečempionė Lietuvos rinktinė 75:42 (25:5, 11:9, 24:13, 15:15) nugalėjo Ukrainos krepšininkes.

Nugalėtojoms Virginija Paršiukaitė ir Jurgita Navickaitė (12 atk. kam., 8 rez. perd.) pelnė po 12 taškų, Justina Burbaitė ir Danutė Šerelienė (6 atk. kam.) - po 8.

Pusfinalyje šeštadienį lietuvės žais su JAV ekipa. Kitame pusfinalyje kovos Graikijos ir Švedijos komandos.

Prieš ketverius metus Melburno (Australija) žaidynėse Lietuvos moterų ir vyrų krepšinio rinktinės pelnė bronzos medalius.

Badmintono mišrių dvejetų varžybų pirmajame rate Ignas Reznikas ir Viktorija Novik 21:18, 24:22 nugalėjo šveicarus Rafaelį Hermaną (Raphael Hermann) ir Mišelę Rumo (Michele Rumo), bet antrajame rate 12:21, 7:21 pralaimėjo japonams Tomoforiui Koboriui (Tomofumi Kobori) ir Mari Iši (Mari Ishii).

Kazimierui Dauskurtui ir Emilijai Mateikaitei pirmajame ir antrajame ratuose kovoti nereikėjo. Trečiajame rate - aštuntfinalyje - šeštadienį K. Dauskurtas ir E. Mateikaitė žais su rusais Artemijumi Karpovu ir Aliona Soboleva.

Moterų dvejetų varžybų pirmajame rate Kristina Dovydaitytė ir E. Mateikaitė 21:3, 21:5 nugalėjo aires Eimę Makmilan (Amy McMillan) ir Lorą Berns (Laura Burns). Aštuntfinalyje šeštadienį lietuvės žais su vokietėmis Svenja Klop (Svenja Klopp) ir Zaskija Fišer (Saskia Fischer).

Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi B finale (9-16) vietos Marius Grigaitis finišavo pirmas (2 min. 0,29 sek.) ir galutinėje įskaitoje užėmė devintąją vietą.

Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios baigsis rugsėjo 15 dieną, dalyvauja 4 tūkst. sportininkų iš 81 šalies. Žaidynių programoje - 20 sporto šakų varžybos.

Didžiausiame kurčiųjų sporto renginyje, kuris vyksta kas ketveri metai, Lietuvai atstovauja 43 sportininkai. Šios žaidynės nepriklausomos Lietuvos kurtiesiems yra penktosios. Lietuviai iki šiol šiose žaidynėse buvo iškovoję 15 medalių.