69
Rio 2016: Lietuva – Argentina (nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK)

Lietuvos rinktinė olimpiados B grupėje įsirašė trečiąją pergalę, kai 81:73 pranoko Argentinos krepšininkus. Portalas Krepsinis.net pateikia įdomiausius dvikovos akcentus, kurie turėjo įtakos ir galutiniam mačo rezultatui.

69

Kietas krepšinis. Abi komandos nuo pat mačo pradžios parodė, kad olimpiada yra ne pasivaikščiojimas po parką, todėl iš karto ėmėsi žaisti kietai. Reikia pasidžiaugti, kad į grubų argentiniečių žaidimą taip pat atsakė ir mūsiškiai. Krito ant parketo ir buvo daužomi visi be išimčių. Andresas Nočioni pagal taisykles buvo išstumtas į užribį ir jam iš nusivylimo beliko sudaužyti į šipulius reklaminį stendą. Netrukus Facundo Campazzo jau po pražangos prieš Renaldą Seibutį dar trinktelėjo jam per galvą. Dėl to gynėjas supyko ir reiškė pretenzijas. Tiesą sakant, pirmą kartą teko matyti supykusį R.Seibutį. Gerieji berniukai iš Lietuvos davė vyrišką kovą ir ją laimėjo.

Teisėjų sprendimai. Įprastai komentaruose po naujiena apie mačą arba „Facebook“ socialiniame tinkle buvo apstu nepatenkintų lietuvių, kurie piktinosi teisėjų sprendimais. Iš tiesų kai kurie arbitrų švilpukai kėlė abejonių, tačiau kai kurie buvo visiškai teisingi. Pavyzdžiui, Paulius Jankūnas tikrai bandė suvaidinti pražangą, kadangi aukštaūgis dar ne po tokių kontaktų stovi ant kojų, o čia buvo akivaizdu, jog pats norėjo nukristi. Jonas Mačiulis labai daug kalba su arbitrais ir kartais tam per daug skiria energijos. Teisėjai lemiamu metu buvo visiškai tikslūs, kai skyrė techninę pražangą A.Nočioni, kai šis suskaldė reklaminį stendą. Vėliau šis puolėjas pažeidė cilindro taisykles, todėl pelnytai gavo pražangą, kaip ir Luisas Scola, kuris išnaudojo limitą. Svarbiausi švilpukai buvo teisingi ir sąžiningi.

(Ne)paskutinis Ado Juškevičiaus šansas. Praėjusiame straipsnyje teisingai prognozavau, jog po nesėkmingo Vaido Kariniausko pasirodymo Jonas Kazlauskas suteiks šansą A.Juškevičiui. Iki tol nė sekundės nežaidęs gynėjas žengė ant parketo antrajame kėlinyje prabėgus 2 minutėms. Per 2 minutes ir 22 sekundes Adas padarė daugiau blogo nei gero – prasižengė puolime, taip užfiksuodamas kartu ir savo klaidą. „Plius/minus“ rodiklis buvo tik minus 1, bet greitai strategas pasodino Juškevičių ir ketvirtajame kėlinyje jau ant parketo pasirodė V.Kariniauskas. Jis žaidė 2 min. ir 36 sek. bei jo „plius/minus“ rodiklis buvo minus 7, bet rinktinės debiutantas ne viską padarė blogai – dvi jo asmeninės pražangos buvo vietoje ir laiku, nutraukiant varžovų atakas. Grupės etape laukia sunkios dvikovos su Kroatija ir Ispanija, o tada – ketvirtfinalis. Įdomu, ar A.Juškevičius dar gaus savo šansą parodyti sugebėjimus olimpiadoje.

Mariaus Grigonio užduotys. Startiniame penketuke pasirodęs rinktinės debiutantas buvo staigmena varžovams, bet gynėjas turėjo aiškias užduotis – vaikytis E.Ginobili. Kaip ir sakė J.Kazlauskas, buvo saugomas R.Seibutis, jog neprisirinktų pražangų. Įdomu tai, kad J.Kazlauskas paminėjo, jog argentinietis daug aukštesnis už palangiškį, bet E.Ginobili, R.Seibutis ir M.Grigonis yra 198 cm. Kaip ten bebūtų, M.Grigonis pelnė pirmuosius savo taškus olimpiadoje aštriu prasiveržimu. Gynyboje jaunasis žaidėjas gavo nemažai patyrusio veterano pamokų, tačiau iš esmės sužaidė sėkmingai – 7 taškai, 5 atkovoti kamuoliai ir 11 naudingumo balų. Puolime ir pats M.Grigonis buvo aktyvus, taip priversdamas varžovus eikvoti jėgas.

R.Seibutis pasirodęs ant parketo gavo dvi gana greitas pražangas, tad J.Kazlauskas puikiai nuspėjo įvykių eigą. Vis dėlto lemiamu metu žaidė būtent žalgirietis, kuris ir pelnė dvitaškį su pražanga, palaidojusį argentiniečių šansus išsigelbėti bei šaltakraujiškai sumetė baudų metimus. Šį kartą R.Seibutis buvo mažiau naudingas statistiškai (7 naud. bal.), bet padarė tiesioginę įtaką galutiniam mačo rezultatui.

M.K. ir M.K. Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas buvo pagrindiniai rinktinės vedliai. Įžaidėjas vėl ant parketo praleido beprotiškai daug laiko (36 minutes), tačiau ir vėl atliko puikų darbą – 17 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 21 naudingumo balas. Beje, M.Kalnietis šiuo metu yra naudingiausias olimpiados krepšininkas. Džiugina ne tik „plika statistika“, bet Manto veiksmai aikštelėje, kur jis yra sumanus, neperskuba ir išvengia klaidų, kurias darydavo anksčiau.

Niujorko „Knicks“ naujokas parodė, kad ne veltui keliasi į NBA. Mindaugas parodė šaltakraujišką žaidimą tiek mesdamas iš toli, tiek žaisdamas arčiau krepšio. 23 taškai ir 22 naudingumo balai kol kas vienas geriausių jo asmeninių pasirodymų vyrų rinktinėje. Varžovams išspręsti Lietuvos rinktinės lygtį tampą dar sunkiau, kadangi atsiranda vis daugiau žaidėjų, galinčių patraukti komandą paskui save.

Po tamsos – šviesa. Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Kuzminskas pelnė 2 taškus ir skirtumas tapo dviženklis (59:49), bet tada mūsiškiai krito į gilią duobę, kai varžovai pelnė 12 taškų be atsako ir jau buvo priekyje – 61:59. Atkarpos metu J.Kazlauskas žaidė ir neįprastu penketuku, kai ant parketo pirmą kartą buvo ir M.Kalnietis, ir V.Kariniauskas. Su jais taip pat žaidė Domantas Sabonis, M.Grigonis ir M.Kuzminskas. Strategas nestabdė rungtynių minutės pertraukėle iki pat tol, kol E.Ginobili dvitaškis neišvedė Pietų Amerikos atstovus į priekį. Po pasitarimo J.Kazlauskas grąžino Joną Valančiūną ir Joną Mačiulį, o M.Kuzminskas išjudino puolimą. J.Mačiulis tolimas šūvis, R.Seibučio metimas iš vidutinio nuotolio ir M.Kalniečio 5 taškai iš eilės padėjo vėl atsiplėšti (72:64) ir šios persvaros pakako iki susitikimo pabaigos.