Slovakijoje trečiadienį prasidėjo atvirasis Europos biatlono čempionatas, kuriame puikiai startavo Lidija Žurauskaitė.

Moterų 15 km asmeninėse lenktynėse Lietuvos atstovė numušė 19 taikinių iš 20 ir finišavo 7-a. L.Žurauskaitė 2 min. 11.5 sek. atsiliko nuo nugalėtojos norvegės Mareen Kirkeeide, kuri šaudė be klaidų (41:26.2 min.). Baudos minučių išvengė ir kitos prizininkės – Moldovos atstovė Alina Stremous (+46.5 sek.) bei slovakė Ema Kapustova (+59.1).

L.Žurauskaitę nuo 4-os vietos skyrė tik 8.1 sek.

Gerai pasirodė ir Judita Traubaitė, finišavusi 31-a (+4:54.5, 3). Natalija Kočergina buvo 56-a (+7:14.5, 5), o Sara Urumova liko 88-a (+12:20.1, 6) tarp 101 dalyvės.

Šis rezultatas geriausias tarp Lietuvos biatloninkių nuo 2010 m. Europos čempionato, kai Diana Rasimovičiūtė iškovojo du sidabro medalius. Nuo tada nei viena mūsiškė nebuvo buvusi dešimtuke.

Europos čempionatas yra įtrauktas į IBU taurės, o ne pasaulio taurės kalendorių, todėl jį, kaip įprasta, praleidžia daugelis geriausių biatlonininkių.

Bendroje IBU taurės įskaitoje pirmauja norvegė Jenny Enodd (498 taškai), į antrą vietą pakilo norvegė Ida Lien (437), aplenkusi vokietę Johanną Puff (431). L.Žurauskaitė (69) pakilo į 62-ą poziciją, pirmus taškus pelniusi J.Traubaitė (10) – į 99-ą, o N.Kočergina (1) nukrito į 114-ą poziciją.

Ketvirtadienį čempionate bus poilsio diena. Penktadienį tiek vyrų, tiek moterų lauks sprinto lenktynės.