REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA paskelbė kosminio zondo LCROSS padarytas didelės raiškos nuotraukos, kuriose matyti Mėnulio grunto dalelių debesis, išmestas į „Cabeus“ kraterį įsirėžusios raketos nešėjos „Atlas V“ viršutinės pakopos. Nuotraukų raiška – 2 metrai viename vaizdo taške.



Šias nuotraukas
LCROSS padarė ir perdavė likus kelioms minutėms iki susidūrimo su Mėnulio paviršiumi. Po maždaug 4 minučių paskui raketos nešėjos pakopą skriejęs ir susidūrimą registravęs LCROSS pats nukrito į Mėnulį.

REKLAMA
REKLAMA

Šios nuotraukos atskleidžia, kodėl nepavyko NASA anonsuotas „kosminis fejerverkas“ Mėnulyje. Priminsime, kad, priešingai nei buvo tikėtasi, „Atlas V“ pakopos smūgis į Mėnulio kraterio dugną nesukėlė iš Žemės ir kosminių stebėjimų priemonių gerai matomo dulkių ir nuolaužų debesies, kuris, mokslininkų skaičiavimais, turėjo pakilti į maždaug 10 kilometrų aukštį virš Mėnulio paviršiaus.

REKLAMA

LCROSS perduotose nuotraukose tamsaus kraterio fone gerai matyti šviesi dėmė – tai Saulės apšviestas maždaug 7 kilometrų skersmens dulkių debesis, teigiama NASA pranešime. Šiuo metu mokslininkai nagrinėja LCROSS perduotus susidūrimo duomenis.

Be to, pranešama, kad LCROSS susidūrimo momentą užfiksavo ne tik regimosios šviesos diapazone. Buvo gautos ir infraraudonųjų spindulių nuotraukos, liudijančios, kad po raketos pakopos smūgio Mėnulio paviršiuje susidarė maždaug 28 m skersmens duobė.

NASA teigimu, šio nuolaužų debesies nepavyko pastebėti dėl to, kad specialistai suklydo vertindami galimą išmestos medžiagos kiekį. Be to, „Atlas V“ pakopa Mėnulio dulkes „pakėlė“ ne 45, o tik maždaug 30 laipsnių kampu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų