Ketvirtadienį Rio de Žaneire (Brazilija) prasidėjo antrasis 2016 metų pasaulio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybų etapas.

Sėkmingai moterų varžybų kvalifikacijoje startavo ir į finalą pateko dvi lietuvės – olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Ieva Serapinaitė.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1023 taškus ir, vos 2 taškais nusileidusi prancūzei Elodie Clouvel, užėmė antrą vietą atrankos A grupėje. Fechtavimosi rungtyje (210 tšk.) pajėgiausia Lietuvos penkiakovininkė buvo vienuolikta, plaukimo rungtyje (280 tšk.) – penkiolikta, o šaudymo ir bėgimo dvikovėje (533 tšk.) užėmė antrą vietą.

Ieva Serapinaitė atrankoje surinko 1008 taškus ir C grupėje buvo ketvirta. Ji fechtavimosi rungtyje (242 tšk.) užėmė ketvirtą vietą, plaukimo rungtyje (299 tšk.) – buvo antra, o šaudymo ir bėgimo dvikovėje (467 tšk.) tenkinosi 18-ta pozicija.

Atrankos barjeras nepakluso šešioliktą vietą B grupėje užėmusiai bei 47-ojoje pozicijoje bendroje įskaitoje likusiai Gintarei Venčkauskaitei (957 tšk.) ir tik 22-ą vietą C grupėje užėmusiai bei 64-ojoje pozicijoje bendroje įskaitoje likusiai Karolinai Gužauskaitei (925 taškai).

Į moterų varžybų finalą pateko 36-os pajėgiausios šiuolaikinės penkiakovės atstovės iš 80-ties startavusių atrankoje.

Vyrų varžybų atrankoje startuos tik Justinas Kinderis.